2014-05-10 23:55:38

Stal Mielec przegrała w Radomiu po golu w 94. minucie [WIDEO]

Stal Mielec przegrała z Radomiakiem w meczu wyjazdowym 1-2, tracąc decydującego gola w 94. minucie spotkania.

Kibice zgromadzeni na stadionie imienia Braci Czachorów obejrzeli szybki i emocjonujący mecz, którego ukoronowaniem był gol w samej końcówce zawodów.

Pierwsza połowa należała do Stali Mielec, która prezentowała się lepiej od gospodarzy. Podobnie jednak jak w niedawnym pojedynku w Rzeszowie z przewagi optycznej niewiele wynikało.

Po przerwie to Radomiak konstruował coraz więcej akcji ofensywnych. Po jednej z nich i uderzeniu Patryka Wolskiego piłka trafiła w słupek bramki Wojciecha Daniela. Pięć minut później golkiper Stali był już bezradny.

Radomiak wywalczył rzut rożny po którym do piłki w polu karnym dopadł Maciej Świdzikowski. Kapitan "Zielonych" mocnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce gości.

Obie drużyny nie oszczędzały się, a gra przenosiła się spod jednej bramki pod drugą.Niestety w międzyczasie kontuzji doznał były piłkarz Resovii Dariusz Brągiel.

Stal nie odpuszczała i udało jej się wyrównać. Kamil Radulj "urwał się" obrońcom, popędził z piłką na bramkę miejscowych i w sytuacji sam na sam pokonał Michała Kulę.

Walka na boisku trwała do samego końca. Sebastian Głaz w doliczonym czasie po faulu na Leandro otrzymał drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik. Pomocnik Stali opuścił boisko przez co mielczanie kończyli mecz w "10". Podobnie zresztą gospodarze, gdyż faulowany przez Głaza Brazylijczyk nie był w stanie wrócić do gry.

Kiedy wydawało się, że mecz lada chwile zakończy się wynikiem 1-1 Radomiak wywalczył jeszcze jeden róg. Piłkę po wrzutce Łukasza Białożyta głową skontrował Świdzikowski. Nadbiegający Grzegorz Wojdyga dostawił jedynie nogę pakując futbolówkę do siatki.

RADOMIAK RADOM - STAL MIELEC 2-1 (0-0)
1-0 Świdzikowski (63)
1-1 Radulj (77)
2-1 Wojdyga (90)

Radomiak Radom: Kula - Jaroch (81. Stanisławski), Robakowski, Świdzikowski, Cieciura, Puton, Orzechowski, Białożyt, Brągiel (49. Wolski), Filipek (29. Leandro), Orłowski (80. Wojdyga)

Stal Mielec: Daniel - Getinger, Załucki, Duda, Podstolak, Buczyński (69. Domański), Kościelny (71.Skiba), Głaz, Żubrowski, Radulj, Pruchnik (64. Łętocha)

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Żółte kartki: Jaroch, Leandro, Świdzikowski - Załucki, Duda, Głaz, Daniel, Żubrowski . Czerwona kartka: Głaz (90, druga żółta)

źródło: polskieligi.net / radomiak.pl / radomiak.eu