2014-05-05 09:33:07

Wpadka Resovii. Omega Stary Zamość ograła lidera

Niemały szok przeżyli kibice Resovii. Ich drużyna uległa ostatniej w tabeli Omedze Stary Zamość na własnym boisku. Gospodarze kończyli ten mecz w dziewiątkę.

Omega Stary Zamość, czerwona latarnia ligi, gra wiosną zdecydowanie lepiej niż jesienią. Punktu na wyjeździe jednak jeszcze nie zdobyła. Aż do wczoraj.

Po 12 porażkach z rzędu poza domem zespół z Lubelszczyzny zdobył trzy punkty na boisku lidera, co przed meczem wydawało się wręcz niemożliwe.

Goście wyszli na prowadzenie w 17. minucie. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzucił Rodruges de Andrade, a Marcin Pietryka interweniował na tyle niefortunnie, że piłka spadł pod nogi niepilnowanego Łukasza Mikulskiego, który z bliska wpakował ją do bramki.

Kilkanaście minut później gracze Resovii mieli rzut karny po zagraniu ręką Jacka Paździora. Okazji nie zmarnował Piotr Szkolnik i wynik znów był remisowy. Chwilę przed końcem sytuację sam na sam zmanorwał Michał Ogrodnik i do przerwy było 1-1.

W drugiej połowie rzeszowianie rzucili się do ataków, ale cały czas brakowało im dokładności. W 70. minucie goście przeprowadzili jedną z nielicznych kontr i na nieszczęście 'Pasiaków" zakończyła się ona bramką. Po rzucie rożnym źle wypiąstkował piłkę Marcin Pietryka, a błąd wykorzystał Pedro Perin strzelając gola dla Omegi.

W końcówce było bardzo nerwowo, a rzeszowianie ostatecznie kończyli ten mecz w dziewiątkę. Najpierw drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Dorian Buczek, a chwilę później z boiska wyleciał strzelec bramki Piotr Szkolnik, który zbyt ostro zaatakował jednego z rywali.

0-1 Mikulski (17)
1-1 Szkolnik (29-karny)
1-2 Perin (70)

Resovia Rzeszów: Pietryka - Fedan, Makorin, (78. Watceba), Sękowski (46. Rop), Szkolnik - Krawczyk (69. Dziedzic), Nikanowycz, Świechowski, Kaliniec, Ogrodnik - Pyrdek (59. Buczek)

Omega Stary Zamość: Mańka - Denis, Paździor, Perin (84. Ramian), Bojar - Correa (65. Kaznokha), Kamiński, Andrade, Rodrigues de Andrade (55. da Silva), Paczkowski - Fratejane (90. Bartoń)

Sędziował: Piotr Kozłowski (Lublin). Żółe kartki: Sękowski, Kaliniec, Buczek, Szkolnik - Denis, Paździor, Diego. Czerwone kartki: Buczek (87, druga żółta), Szkolnik (89, kopnięcie rywala). Widzów: 300

źródło: polskieligi.net / własne (kowal) / cwks-resovia.pl