2014-04-19 21:44:35

Siarka Tarnobrzeg pokonała Olimpię Elbląg

Zespół tarnobrzeskiej Siarki pokonał w spotkaniu 25. kolejki drużynę Olimpii Elbląg 1-0.

Pierwsza połowa spotkania nie była ciekawym widowiskiem. Obie drużyny bardziej skupiły się na zabezpieczeniu własnej bramki niż na forsowaniu obrony rywala.

Już w 2. minucie swoją pierwsza akcję przeprowadzili piłkarze gospodarzy. W tej że akcji w polu karnym upadł Marcin Truszkowski, lecz sędzia prawidłowo nie odgwizdał rzutu karnego.

Kolejną szansę na pokonanie bramkarza rywala „Truszkin” miał w 30. minucie. Niestety nie zdołał pokonać golkipera gości strzelając głowa z pięciu metrów wprost w jego ręce.

Olimpia mogła zdobyć swojego gola już w kolejnej akcji, lecz w sytuacji sam na sam zawodników Siarki świetnie wyratował Artur Melon.

Po przerwie piłkarze obu drużyn do gry przystąpili bez zmian. Druga odsłona świetnie rozpoczęła się dla miejscowych. W 50. minucie gola dla Siarki zdobył Marcin Figiel pokonując bramkarza strzałem głowa po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Był to jedyny gol jaki mogli obejrzeć dziś kibice zgromadzeni na trybunach tarnobrzeskiego stadionu.

Na uwagę zasługuje fakt, że na mecz przybyło ponad 300 kibiców gości. Nie wykupili jednak biletów (w cenie 24 zł!!!). Spotkanie do 60. minuty oglądali zza bramy, a po tym czasie powoli zaczęli opuszczać okolice stadionu.

Dzisiejsze zwycięstwo umocniło „Siarkowców” na pozycji wicelidera. Dzięki dzisiejszej zdobyczy punktowej tarnobrzeżanie mają przewagę siedmiu punktów nad trzecią drużyna w tabeli.

Siarka Tarnobrzeg: Melon - Stępień, Makowski, Nadolski, Persona, Frankiewicz, Chrabąszcz, Figiel (78. Kowalski), Tunkiewicz (64. Ciećko), Buras (57. Termanowski), Truszkowski

Olimpia Elbląg: Zoch - Lewandowski, Kopycki (77. Piotrowski), Ichim, Graczyk (70. Leśniewski), Stępień, Ressel, Sedlewski, Sambor, Prusinowski (89. Sokołowski), Maciejak (65. Kołosov).

Sędziował: Sławomir Pipczyński (Radom). Żółte kartki: Frankiewicz, Truszkowski. Widzów: 2450 (oraz 314 z Elbląga pod stadionem)

źródło: polskieligi.net (chmura)