2010-07-07 22:27:21

sparing: Pniówek Pawłowice Śląskie - Resovia Rzeszów 1-3

Przebywająca na zgrupowaniu w Brennej Resovia Rzeszów wygrała w meczu kontrolnym rozegranym w Jasienicy z występującą w III lidze opolsko-śląskiej drużyną Pniówka Pawłowice Śląski 3-1.

Bramki dla rzeszowian zdobywali Pontus, Dzierżęga i Ogrodnik, natomiast dla Pniówka honorowe trafienie zaliczył Przybyła.

Pasiaki lepiej prezentowały sie przed przerwą, gdy grał bardziej doświadczony skład (w II połowie na boisku pojawiło się 6 młodzieżowców).

Jak na napastnika przystało, gola dla Resovii strzelił m. in. testowany Łukasz Dzierżęga (27 lat, 176 cm), ostatnio piłkarz zaplecza czeskiej ekstraklasy (FC Hlućin), a także... Pniówka.

– Znam go doskonale, bo grał u mnie, gdy prowadziłem Odrę Opole – mówi Miroslav Copjak, coach Resovii.

Tym razem zabrakło testowanego Słowaka Miroslava Lauko (zapalenie paznokcia) i Dariusza Kantora (kłopot z mięśniem czwórgłowym).

PNIÓWEK PAWŁOWICE ŚLĄSKIE - RESOVIA 1-3 (0-2)
Bramki: Przybyła - Pontus, Dzierżęga, Ogrodnik.

źródło: Resovia Rzeszów / gkspniowek.futbolowo.pl / Nowiny