2014-03-08 20:13:41

Skromna wygrana Siarki Tarnobrzeg ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki [WIDEO]

Siarka Tarnobrzeg pokonała 1-0 Świt Nowy Dwór Mazowiecki w meczu 19. kolejki 2 ligi wschodniej.

„Siarkowcy” już od pierwszych minut udowadniali swoja wyższość nad rywalem. Akcje tarnobrzeżan były liczne i sprawiały one kłopoty obronie Świtu. Piłkarze Siarki Tarnobrzeg nie potrafili jednak długo pokonać bramkarza gości – Karola Domżała.

Stało się to w 43. minucie za sprawą Konrada Stępnia (bramka na poniższym skrócie od 3 minuty). Obrońca Siarki wykorzystał dośrodkowanie kolegi i strzałem z głowy pokonał bramkarza przyjezdnych. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Zmiana wyniku mogła nastąpić tuz po pierwszym gwizdku arbitra rozpoczynającym druga połowę gry. Strzał Przemysława Szabata odbił się jedynie od poprzeczki bramki strzeżonej przez Artura Melona.

Cała druga połowa w przeciwieństwie do pierwszej była przeciętnym widowiskiem. Siarka nadal stwarzała sobie sytuacje, lecz było ich mniej niż w pierwszych trzech kwadransach.

Gracze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki kończyli to spotkanie w dziesiątkę po tym jak czerwonym kartonikiem ukarany został Karol Drwęcki.

Piłkarze Siarki dowieźli skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka i w ten sposób zainkasowali niezwykle cenne 3 punkty.

1-0 Stępień (43)

Siarka Tarnobrzeg: Melon - Stępień, Baran, Makowski, Sulkowski (24. Kowalski) - Frankiewicz, Popiela (71. Chrabąszcz), Figiel - Koczon (76. Truszkowski), Persona - Wróbel (86. Termanowski)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Domżał - Drwęcki, Melao, Michał Krzymiński, Nowotka - Szabat (67. Kiwała), Imiela (88. Kamiński), Szuprytowski, Szczepański - Ziąbski, Zawiska (72. Melon)

Żółte kartki: Popiela, Frankiewicz, Figiel - Szuprytowski, Nowotka, Szczepański, Drwęcki, Ziąbski. Czerwona kartka: Drwęcki (89, druga żółta)