2010-06-30 15:06:32

Juniorzy starsi Stali Rzeszów w finale mistrzostw Polski

Młodzi piłkarze Stali Rzeszów pokonali w meczu rewanżowym 1/2 finału mistrzostw Polski juniorów starszych Pogoń Szczecin 3-2 i awansowali do turnieju finałowego.

Rzeszowianie po wygranej 4-1 w Szczecinie byli prawie pewni awansu, ale dopełnili formalności minimalnie pokonując rywali. Do przerwy "biało-niebiescy" prowadzili 3-0, a po przerwie goście odrobili dwie bramki.

Nasz zespół mógł wygrać wyżej - rzutu karnego dla Stali nie wykorzystał Federkiewicz.

Juniorzy starsi Stali Rzeszów dzięki zwycięstwu awansowali do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 6-10 lipca we Włocławku.

W finale oprócz Stali zagrają drużyny Lecha Poznań, Zagłębia Lubin i Korony Kielce.

STAL RZESZÓW – POGOŃ SZCZECIN 3-2 (3-0)
Bramki: Federkiewicz (8-karny), Nowakowicz (20), Róg (38) – Szych (58), Bylicki (64).

STAL: Szczybyło – Kowal, Federkiewicz, Róg, Hus – Michał Lisańczuk, Nowakowicz (46. Śliwa), Jędryas (55. Marek Lisańczuk), Grad (73. Jancarz) – Maca (80. Bąba), Szala (69. Szela).

źródło: własne / Nowiny