2010-06-27 23:06:55

II liga przed sezonem 2010/2011 cz.II

Część II-ligowców wznowiła już treningi, inni przygotowania do sezonu rozpoczną w ciągu kilku dni. Powoli rozkręca się również transferowa „karuzela”, a największy ruch spośród klubów naszego regionu panuje oczywiście w Resovii Rzeszów, która planuje ściągnięcie 14 nowych zawodników.
 
 
Drugą część raportu na temat przygotowań poszczególnych zespołów II ligi grupy wschodniej do sezonu 2010/2011 rozpoczniemy jednak od spraw licencji na grę w tejże lidze.

Ze względu na konieczność uzupełnienia dokumentacji licencyjnej przez Stal Stalowa Wola i Motor Lublin wnioski tych klubów zostaną rozpatrzone na kolejnym posiedzeniu - 3 lipca 2010 r.

Decyzje Komisji nie są prawomocne. Klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji PZPN w terminie czterech dni od daty otrzymania decyzji wraz z uzasadnieniem.

Do tej pory licencje na sezon 2010/2011 otrzymały kluby: Znicz Pruszków (nadzór finansowy), Wisła Płock (nadzór finansowy), Pelikan Łowicz (nadzór finansowy i infrastrukturalny), GLKS Nadarzyn (nadzór infrastrukturalny), Stal Rzeszów (z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym), Wigry Suwałki, Okocimiski KS Brzesko (z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym).

Licencji nie otrzymały: Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Ruch Wysokie Mazowieckie, Jeziorak Iława, Start Otwock, Olimpia Elbląg, Resovia Rzeszów.
Nie mamy informacji na temat procesu licencyjnego w klubach: Sokół Sokółka oraz Dolcan Ząbki.
 
Ze względu na trwający proces licencyjny oraz przysługujące klubom prawo do odwołania od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych II ligi, zarząd podjął decyzję o przesunięciu terminu rozpoczęcia rozgrywek II ligi z 24-25 lipca na 31 lipca - 1 sierpnia 2010. Terminarz rozgrywek zostanie ogłoszony po zakończeniu procesu licencyjnego.

Resovia Rzeszów
 
Sztab szkoleniowy Resovii ściągnął już pierwszych zawodników-kandydatów do gry w rzeszowskim drugoligowcu. Miroslav Copjak przygląda się młodemu obrońcy Stali Mielec Mateuszowi Podstolakowi, bocznemu pomocnikowi Błękitnych Ropczyce Michałowi Ogrodnikowi, napastnikowi Izolatora Boguchwała Tomaszowi Płonce oraz czterem młodych piłkarzom ściągniętym ze Słowacji. W Rzeszowie dogadali się już podobno z pochodzącym z poddębickiego Brzostka Marcinem Juszkiewiczem (ostatnio Concordia Piotrków Trybunalski), lecz jest jeszcze kwestia odstępnego dla jego obecnego klubu.
Kolejnym zawodnikiem jakiego być może zobaczymy w barwach „Pasiaków” jesienią jest czeski obrońca Ilja Zitka, którego Copjak ściągnął za sobą z Ruchu Wysokie Mazowieckie.
Wśród testowanych zawodników znalazł się jeszcze Piotr Paś, bramkarz GKS Jastrzębie. Sprowadzenie odpowiedniego golkipera może stać się priorytetem dla szkoleniowców „Pasów’, ponieważ atrakcyjną ofertę od beniaminka I ligi Bruk-Betu Nieciecza otrzymał dotychczasowy „numer jeden” w bramce Resovii Marcin Pietryka. Po stronie ubytków kadrowych trzeba też odnotować powrót po wypożyczeniu do Sandecji Nowy Sącz Rafała Zawiślana. Sam zawodnik wyraził chęć pozostania w Rzeszowie, jednak sądeczanie widzą go w swojej kadrze.
Z wypożyczeń z klubów IV ligi wrócili Marcin Pietrucha (Strumyk Malawa) i Witold Jakubowski (Wisłok Wiśniowa).

Plan przygotowań Resovii:
od 21 czerwca do 30 czerwca - treningi dwa razy dziennie na własnych obiektach w Rzeszowie, na których trener Čopjak, będzie przyglądał się zawodnikom przymierzanym do gry w Resovii.
od 1 lipca do 10 lipca - zgrupowanie w miejscowości Brenna.
od 12 lipca - treningi na własnych obiektach w Rzeszowie.

Plan sparingów:
3 lipca: Odra Wodzisław Śląski - Resovia
4 lipca: Drzewiarz Jasienica - Resovia (mecz dla powodzian)
7 lipca: prawdopodobnie GKS Katowice (do ustalenia)
9 lipca: Górnik Zabrze (ME) - Resovia
10 lipca: Ruch Chorzów (ME) - Resovia
14 lipca: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Resovia
17 lipca: Pogoń Lwów - Resovia
21 lipca: Cracovia (ME) - Resovia


Stal Rzeszów

Z obozu „biało-niebieskich” dochodzą nas wieści o dobrych występach juniorów starszych w Mistrzostwach Polski. Kilku z nich z pewnością zostanie dołączonych do kadry drużyny seniorów lub nawet znajdzie dla siebie miejsce w pierwszym składzie jak np. bramkostrzelny Damian Szala.
Zaproszenia na testy z klubów I-ligowych otrzymali Ireneusz Gryboś (Ruch Radzionków) oraz Wojciech Krauze (Odra Wodzisław Śląski). Ponadto klubu szuka sobie Artur Chałas.
W tym tygodniu powinniśmy poznać nazwiska zawodników będących w orbicie zainteresowań trenera Szymańskiego.

Plan sparingów Stali:
30 czerwca - Sandecja Nowy Sącz
1 lipca - Kolbuszowianka Kolbuszowa
3 lipca - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
7 lipca - Kolejarz Stróże
10 lipca - Podbeskidzie Bielsko-Biała
14 lipca - Stal Stalowa Wola
17 lipca - Partyzant Targowiska i Izolator Boguchwała

Od 5 do 14 lipca piłkarze będą uczestniczyć w obozie dochodzeniowym na obiektach Stali.


Stal Stalowa Wola

Sławomir Adamus, który jak wiadomo ma zastąpić na stanowisku szkoleniowca Janusza Białka, rozpoczął już kompletowanie kadry „Stalówki” na nowy sezon. Ze „starej” kadry kontrakty podpisali już Jaromir Wieprzęć oraz Piotr Gilar. W sezonie 2010/2011 drużynę ze Stalowej Woli wzmocnią także byli gracze Resovii Rzeszów – doświadczony obrońca Marek Kusiak (wychowanek Stali) i pomocnik Jarosław Piątkowski, a we wtorek na testach ma się pojawić Piotr Fulara, 21-letni obrońca Stali Kraśnik oraz zawodnik ze Słowacji.

Znicz Pruszków

Znamy już nazwisko następcy Jacka Grembockiego na stanowisku szkoleniowca Znicza. Nowym opiekunem pruszkowskiej jedenastki został 34-letni Robert Podoliński. Podoliński jako zawodnik występował głównie w klubach ze Stolicy (Gwardia, AZS AWF) oraz z okolic Warszawy (m.in Mazowsze Grójec, KS Piaseczno). Pracę roli szkoleniowca rozpoczynał od drużyn młodzieżowych Legii by następnie prowadzić kluby z III i IV ligowe. Pracował również jako asystent Artura Płatka w Cracovii, a przed przenosinami do Pruszkowa był opiekunem IV-ligowego Bugu Wyszków.
Pierwszym nowym zawodnikiem jakiego nowy szkoleniowiec postanowił obejrzeć na treningu będzie 20-letni rosły (190 cm) Rafał Cegliński, obrońca Okocimskiego KS Brzesko. Ceglińskiemu kończy się kontrakt z OKS, więc do Znicza mógłby przejść za darmo.
Inni testowani zawodnicy to: napastnik IV-ligowej Cresovii Siemiatycze 18-letni Kamil Zalewski, który strzelił w poprzednim sezonie 25 bramek oraz obrońca Dawid Kowalski i napastnik Tomasz Sedlewski z Jezioraka Iława.

Okocimski KS Brzesko

Znany jest ostateczny plan przygotowań piłkarzy Okocimskiego KS Brzesko do nowego sezonu. Zespół rozpocznie zajęcia 29 czerwca o godzinie 16:00. W trakcie przygotowań brzeszczanie zmierzą się m.in. z I-ligowymi Kolejarzem Stróże i Sandecją Nowy Sącz. Możliwy jest również sparing z kolejną drużyną zaplecza Ekstraklasy Bruk-Betem Nieciecza, jednak mecz miałby zostać rozegrany w Nowym Targu 7 lipca, a więc w czasie gdy „Piwosze” będą w trakcie obozu przygotowawczego.
Nie znamy na razie nazwisk ewentualnych wzmocnień brzeszczan, wiadomo jedynie (o czym piszemy w innym miejscu), że klub może opuścić Rafał Cegliński testowany przez Znicza Pruszków oraz Tomasz Ogar, którym interesują się trenerzy Sandecji Nowy Sącz.

Plan przygotowań piłkarzy Okocimskiego KS:
29 czerwca, godz. 16:00 - rozpoczęcie zajęć treningowych,
30 czerwca, godz. 11:00 - sparing z Kolejarzem Stróże (w Brzesku),
3 lipca - turniej okolicznościowy w Gnojniku,
5-10 lipca - obóz przygotowawczy w Brzesku,
10 lipca, godz. 16:00 - sparing z FK Drustav Svidník-Hrabovčík (w Brzesku),
14 lipca, godz. 17:00 - sparing z Sandecją Nowy Sącz (w Brzesku),
17 lipca, godz. 17:00 - sparing z Partizánem Bardejov (w Brzesku).


Motor Lublin

W Motorze ciąg dalszy zmian administracyjno-organizacyjnych w klubie. Grzegorz Szkutnik ustąpił z funkcji prezesa. Szkutnik złożył także wypowiedzenie umowy o pracę w roli dyrektora klubu.
Na posiedzeniu Rady Miasta podjęto m.in uchwałę o uruchomieniu 500 tys zł zabezpieczonych na poczet przejęcia części udziałów Motoru. Tym samy miasto zostało współwłaścicielem klubu i uratowało go przed upadkiem.
Wiadomo już, że szkoleniowcem Motoru będzie Bohdan Bławacie ze Spartakusa Szarowola, razem z nim do Lublina ma trafić sztab szkoleniowy i kilku zawodników. Tymczasem kolejni piłkarze opuszczają Motor. Marek Fundakowski jest testowany przez Polonię Bytom, a Przemysław Żmuda przenosi się do Olimpii Grudziądz. W Lublinie nie chce już grać Michał Maciejewski. Zawodnik był już bliski przenosin do czeskiego MFK Karvina, jednak nie zdecydował się na wyjazd za granicę i czeka na oferty z Polski. Kamil Król, podobnie jak Fundakowski, został zaproszony do Bytomia, lecz ma jeszcze oferty z Niemiec.
Damian Falisiewicz, Marcin Syroka i Tomasz Lenart wyrazili chęć pozostania w klubie. Zaakceptowali też wstępnie regulamin płac.

Wigry Suwałki
 
Suwalczanie spotkają się na pierwszym treningu we wtorek 29 czerwca. Przez cztery tygodnie "biało-niebiescy" trenować będą na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.
Dobrą wiadomością dla fanów Wigier, jest decyzja o przedłużeniu umowy ze strategicznym sponsorem drużyny o kolejny rok.
Plan przygotowań:
29 czerwca - pierwszy trening.
5 lipca - sparing z FK Lietava Jonava (w Janowie (Litwa)).
10 lipca - sparing z Czarnymi Olecko (w Suwałkach).
14 lipca - sparing z FK Atletas Kaunas (w Kownie).

Wisła Płock
 
Zawodnicy spadkowicza z I ligi przeszli już badania wydolnościowe i odbyli pierwszy trening.
Wśród trenujących graczy znaleźli się zawodnicy reprezentujący barwy Wisły w ubiegłym sezonie (Artur Melon, Przemysław Mierzwa, Sławomir Jarczyk, Marcin Pacan, Bartosz Wiśniewski, Rafał Grzelak, Tomasz Grudzień, Artur Wyczałkowski, Robert Chwastek, Łukasz Juszkiewicz, Łukasz Sekulski, Mariusz Solecki, Łukasz Malec, Daniel Koczon i Daniel Mitura), a także zawodnicy drugiego zespołu (Dawid Klepczyński, Łukasz Skowron, Damian Pracki i Mateusz Lewandowski)

Przez najbliższy tydzień Nafciarze trenować będą w Płocku, a 30 czerwca rozegrają spotkanie kontrolne z OKS-em 1945 Olsztyn w Płocku.

Start Otwock

Start Otwock ustalił wstępny plan sparingów, które rozegrają piłkarze przed startem sezonu 2010/11.

Wstępny plan sparingów Startu:
30 czerwca - Cracovia,
3 lipca - Dolcan Ząbki,
7 lipca - Bug Wyszków,
10 lipca - Górnik Łęczna,
14 lipca - Pogoń Siedlce (rywal niepewny),
17 lipca - Polonia Warszawa (ME).


Ruch Wysokie Mazowieckie

Nowym szkoleniowcem Ruchu Wysokie Mazowieckie został Sławomir Kopczewski, pracujący ostatnio w czwartoligowy ŁKS Łomża. Funkcję szkoleniowca Ruchu objął po Miroslavie Čopjaku.
 
Pierwsze decyzje personalne zapadły jeszcze przed podpisaniem kontraktu z nowym trenerem. Klub rozwiązał umowy z Marcinem Łukaszewskim i Błażejem Tusznio. Kontrakt wygasł Łukaszowi Jeglińskiemu. Michałowi Twardowskiemu zakończyło się wypożyczenie z Jagiellonii, natomiast Ilja Zitka bliski jest przejścia do Resovii Rzeszów.

W Wysokiem Mazowieckiem pojawią się także nowi gracze. Ruch zainteresowany jest sprowadzeniem z Jagiellonii Michała Fidziukiewicza. Zapewne będą też kolejne wzmocnienia. Na razie faktem jest, że przygotowania z drużyną rozpocznie Robert Speichler. 30-letni pomocnik znany jest z występów w Jagiellonii. Potem bronił barw Lechii Gdańsk i KSZO Ostrowiec, a ostatnio próbował sił w Grecji.

W piątek lub sobotę Ruch rozegra sparing z Jagiellonią. Zaraz potem wyjeżdża na zgrupowanie do Mielnika, gdzie zmierzy się w spotkaniach kontrolnych z Sokołem Sokółka oraz Dinamem Brześć.

Plan przygotowań Ruchu do sezonu 2010/11:

28 czerwca - początek treningów
2 lub 3 lipca - sparing z Jagiellonią
4 lub 5 lipca (w zależności od terminu meczu z Jagiellonią) - początek zgrupowania w Mielniku
7 lipca - sparing z Sokołem Sokółka
9 lipca - sparing z Dinamem Brześć
11 lipca - rewanżowy sparing z Dinamem Brześć i zakończenie zgrupowania w Mielniku
17 lipca - sparing z Warmią Grajewo
24 lipca - sparing (rywal do ustalenia)

Puszcza Niepołomice

Beniaminek II ligi z podkrakowskich Niepołomic wzmacnia się przed inauguracją rozgrywek. Kadrę Puszczy zasili ograny w barwach Cracovii na boiskach Ekstraklasy Paweł Szwajdych. 26-letni pomocnik grał ostatnio w III ligowym Kmicie Zabierzów.
 
 

 
 
Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Poznaliśmy nazwisko następcy Piotra Mosóra na stanowisku szkoleniowca piłkarzy Świtu. Został nim Przemysław Cecherz, pracujący ostatnio w Zniczu Pruszków.
Jak już informowaliśmy Nowy Dwór opuścił Michał Kucharczyk wracając z wypożyczenia do Legii Warszawa. Kolejnym zawodnikiem jakiego nie zobaczymy w nowym sezonie w barwach „biało-zielonych” jest Wojciech Musuła, z którym zarząd klubu nie przedłużył kończącej się umowy.
Bardzo poważnym osłabieniem może okazać się odejście Dariusza Zjawińskiego, najlepszego strzelca drużyny w poprzednim sezonie (16 bramek w 30 spotkaniach). Zjawińskim interesuje się Łódzki KS, do którego zawodnik ma zostać wypożyczony z opcją pierwokupu.

Jeziorak Iława

Obrońca Dawid Kowalski i napastnik Tomasz Sedlewski będą w najbliższych dniach sprawdzani przez spadkowicza z I ligi Znicz Pruszków. Z kolei w ubiegłym tygodniu na testach w Odrze Wodzisław Śląski przebywał napastnik Wojciech Figurski. Wszyscy Ci piłkarze byli w zeszłym sezonie zawodnikami pierwszego składu Jezioraka.

GLKS Nadarzyn
 
Beniaminek II ligi pierwsze swoje spotkania na tym poziomie rozgrywek, z powodów licencyjnych, zmuszony będzie rozgrywać w Pruszkowie
- Mamy podpisaną umowę na korzystanie ze stadionu w Pruszkowie przez rok, ale chcemy wrócić na nasz obiekt najszybciej, jak to będzie możliwe - mówi wiceprezes GLKS-u Roman Ćwiertniewicz. - Prawdopodobnie w Pruszkowie rozegramy tylko dwa-trzy pierwsze mecze. Ten czas jest nam potrzebny na dostosowanie naszego stadionu do wymogów licencyjnych - dodaje.

Stadion GLKS-u liczy obecnie ok. 840 krzesełek, tymczasem wymóg licencyjny mówi o konieczności posiadania tysiąca krzesełek. W Nadarzynie powstanie sektor dla kibiców gości liczący 160 krzesełek, dzięki czemu stadion GOS będzie spełniał ten wymóg.

Stadion w Pruszkowie jest oddalony od siedziby GLKS-u Nadarzyn o niecałe dziesięć kilometrów.

Pelikan Łowicz
 
Na pierwszych zajęciach, które jako szkoleniowiec poprowadził Robert Wilk udział wzięło 14 piłkarzy. Ćwiczącym partnerom z zespołu jedynie przyglądał się kontuzjowany Piotr Gawlik. Z powodu spraw osobistych w czwartek w Łowiczu nie pojawił się również Michał Gamla. Wśród trenującej czternastki co prawda byli Witold Sabela oraz Marcin Krysiński, ale decyzja co do tego czy obaj w przyszłym sezonie będą reprezentować biało-zielone barwy powinna zapaść w najbliższym czasie.

Do kadry z zeszłego sezonu Robert Wilk włączył Patryka Pomianowskiego. Urodzony w 1993 roku łowiczanin do tej pory występował w zespole rezerw. Drugim z "nowych" piłkarzy był Przemysław Jakóbiak z Olimpii Grudziądz.

Szkoleniowiec Pelikana przyznał także, że w najbliższym czasie z jego zespołem będzie także trenować obrońca Mszczonowianki Mszczonów - Łukasz Gołka. Na treningu zabrakło również Michała Adamczyka. Doświadczony wychowanek Pelikana ma w nowym sezonie wzmocnić drużynę, ale do 30 czerwca ma ważny kontrakt z Mszczonowianką.

W poniedziałek 28 czerwca Pelikan uda się na obóz kondycyjny. Piłkarze przebywać będą na nim przez pięć dni. Pierwszy mecz sparingowy został zaplanowany na 7 lipca z Sokołem Aleksandrów Łódzki, spadkowiczem z II ligi.

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem