2010-06-21 19:06:35

Resovia już rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu

24 piłkarzy pojawiło się na pierwszym treningu II-ligowej Resovii. Zajęcia poprowadził Czech Miroslav Copjak, następca Mirosława Hajdo. W drużynie pasiaków pojawi się wkrótce tłum nowych piłkarzy.
 
Resovia zamierza pozyskać 14 graczy, co nie jest aż tak dużą liczbą, jeśli zważyć, że rozstała się 10 zawodnikami. Te ostatnią liczbę zwiększy chyba Rafał Zawiślan, bo skończyło mu się wypożyczenie z Sandecji Nowy Sącz. Piłkarz chciałby nadal grać w Rzeszowie, ale...

– Sandecja go nie puści – informuje Adam Sadecki, prezes sekcji.

Z Resovią porozumiał się pomocnik Marcin Juszkiewicz (wychowanek Brzostowianki), który ma ważny kontrakt z Concordią Piotrków Trybunalski.

– Odstępne jest niemałe, ale to piłkarz zasłużony dla naszego klubu i pójdziemy mu na rękę – zapewnia Dariusz Dzwonnik, prezes Concordii. – Resovia miałaby z niego dużo pożytku, bo to nie tylko dobry gracz, ale i porządny człowiek.

Nasz klub interesuje się też bramkarzem Piotrem Pasiem Resovia (GKS Jastrzębie, 26 lat, 188 cm).Na razie nowe twarze w drużynie to wypożyczeni wiosną Witold Jakubowski (Wisłok Wiśniowa) czy Marcin Pietrucha (Kolbuszowianka). Resovia szuka młodzieżowców (rocznik 1990 i mł.) i ma na celowniku 8 takich piłkarzy (m. in. Michał Ogrodnik, prawy pomocnik Błękitnych Ropczyce).

– Pozyskamy różnych polskich i czeskich piłkarzy. Czasu na zgranie jest mało, ale zrobię wszystko, aby stworzyć zespół zdolny od początku walczyć o najwyższą stawkę – mówi Copjak.

Jutro na Wyspiańskiego odbędzie się test-mecz, w którym sprawdzona zostanie grupa młodych zawodników. Możliwe, że z Resovii do Bruk-Betu Nieciecza odejdzie bramkarz Marcin Pietryka. Beniaminek I ligi dysponuje solidnym budżetem, ma czym kusić popularnego "Cinka”.

– Decyzji jeszcze nie podjąłem – mówi zasłużony piłkarz pasiaków.
 
źródło: Nowiny

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem