2013-11-03 22:25:32

Siarka strzela, sędzia nie uznaje. Tylko remis z Pelikanem Łowicz [WIDEO]

Przez kontrowersyjną decyzję sędziego Siarka zaledwie zremisowała w Tarnobrzegu z drużyną Pelikana Łowicz 1-1.

Pierwsza połowa zaczęła się od wzajemnego "badania się". Żadna z drużyn nie potrafiła skonstruować skutecznej akcji. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Po nudnych trzech kwadransach z minimalną przewagą Pelikana, zawodnicy obu drużyn zeszli do szatni przy bezbramkowym wyniku.

Druga połowa nie przyniosła większych zmian w grze. W 50. minucie piłkę w środkowej strefie dostał Michał Chrabąszcz. Przeszedł on kilka metrów w stronę bramki przeciwnika i z odległości około 30 metrów oddał strzał na bramkę. Futbolówka szybowała w światło bramki i skozłowała tuż pod ręką interweniującego Adriana Olszewskiego, a następnie wpadła do bramki.

Zaraz po zdobyciu gola Siarka mogła dobić przeciwnika strzelając kolejnego gola, piłka jednak po dośrodkowaniu z rzutu wolnego odbiła się od słupka bramki gości.

Niedługo po tym to Pelikan mógł cieszyć się z remisu, lecz piłka kolejny raz trafiła w słupek – tym razem jednak po przeciwnej stronie boiska.

Co nie udało się wcześniej, udało się w 72. minucie. Bramkę dla Pelikana na wagę remisu zdobył Paschal Ekwueme, który chwilę wcześniej zameldował się na placu gry. Nigeryjczyk strzałem głową pokonał Artura Melona.

Wynik spotkania nie zmienił się już do ostatniego gwizdka, choć tuz przed nim Siarka zdobyła drugiego gola. Zrobił to konkretnie Ekwueme, który pokonał Olszewskiego samobójczym trefieniem. Niestety wrocławski sędzia tego spotkania nie uznał bramki odgwizdując pozycję spaloną któregoś z zawodników Siarki, jak pokazała analiza materiału filnowego - niesłusznie.

SIARKA TARNOBRZEG - PELIKAN ŁOWICZ 1-1 (0-0)
1-0 Chrabąszcz (50)
1-1 Ekwueme (72)

Siarka: Melon - Stępień, Makowski, Baran, Sulkowski - Chrąbaszcz, Tunkiewicz (34. Frankiewicz) - Popiela (81. Koczon), Szewc (81. Wróbel), Kowalski - Truszkowski

Pelikan: Olszewski - Domińczak (55. Solecki), Brodecki, Dremliuk, Ceglarz - Wyszogrocki (62. Ekwueme), Koman, Pomianowski (90. Bojańczyk), Adamczyk - Świątek (79. Kosiorek), Kowalczyk

Sędziował: Mariusz Jasina z Wrocławia. Żółte kartki: Tunkiewicz, Baran - Koman, Kowalczyk, Świątek, Pomianowski, Brodecki

źródło: polskieligi.net (chmura)