http://www.smsrzeszow.pl/podstawowka/pl/aktualnosc/572/spotkanie-naborowe

2010-06-08 16:06:54

Adamus będzie trenował "Stalówkę"

Sławomir Adamus ma w najbliższym czasie zostać przedstawiony jako nowy trener Stali Stalowa Wola. Z drużyną pożegna się dotychczasowy szkoleniowiec Janusz Białek - taki scenariusz przedstawia "Echo Dnia".

O zmianie trenera w stalowowolskim zespole, który spadł z I ligi, mówiono od dłuższego czasu. Nadal jest to jednak informacja nieoficjalna.

Sławomir Adamus potwierdził, że jest już "po słowie" z władzami Stali. Sytuacja jest jednak dość niezręczna, gdyż o zakończeniu swojej pracy w Stalowej Woli powinien dowiedzieć się dotychczasowy szkoleniowiec drużyny, Janusz Białek, który umowę ze Stalą ma ważną do końca czerwca. A dowiedzieć się ma o tym jak najszybciej, być może już we wtorek.

- Ze zrozumiałych względów jest mi na razie trudno mówić o swojej pracy ze Stalą - mówi Sławomir Adamus. - Szanuję pracę trenera Białka, a już miałem niestety nieprzyjemną sytuację, gdy usłyszałem od jednego ze znanych szkoleniowców, że robię coś za plecami trenera Białka. Tak nie jest, decyzje należą do władz Stali i one są zobowiązane poinformować dotychczasowego szkoleniowca o zmianach. Przyznaję, że jestem już po słowie ze Stalą, do której mam wrócić po trzech latach przerwy. Zostałem zapewniony, że drużyna przystąpi w nowym sezonie do rozgrywek drugiej ligi - dodaje.

48-letni Adamus to były piłkarz i trener Stali, którą jako szkoleniowiec wprowadził w 2006 roku do drugiej ligi. Ostatnio pracował z drużyną Stali Kraśnik, która nie ma już praktycznie szans na utrzymanie się w III lidze lubelsko-podkarpackiej.

- Piłkarze ze Stalowej Woli mają teraz okres roztrenowania do czwartku i dobrze byłoby zorientować się jak najszybciej, kto chce zostać w zespole, a kto nie. Wiadomo, że zmienią się warunki finansowe, zarobki zawodników będą w drugiej lidze mniejsze niż w pierwszej. Trzeba też zacząć jak najszybciej umawiać sparingpartnerów. Myślę, że zespół po urlopach powinien wrócić do treningów na początku lipca - wyjaśnia Adamus.

Nieoficjalnie mówi się, że asystentem Adamusa mógłby zostać Andrzej Kasiak., również były piłkarz Stali pracujący dotychczas jako szkoleniowiec w drużynach ligi okręgowej. To jednak  nie jedyna kandydatura na stanowisko drugiego trenera.

Ze stalowowolskiego zespołu mają odejść Paweł Zarzycki i Piotr Szymiczek, którzy mają propozycje z innych klubów, mówi się też o odejściu Cezarym Czpaku czy Danielu Treścińskim, ponoć na testy do jednego z klubów może wyjechać Sebastian Łętocha. Do Stalowej Woli miałoby natomiast wrócić kilku wychowanków, szansę dostać ma też utalentowana młodzież.

źródło: Echo Dnia

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

koniak 2010-06-09 14:47:31 0 0

A Jakubus niklówke

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem