2013-09-22 22:49:40

Mateusz Krawczak uratował Polonię Przemyśl w Zamościu

Piłkarze Polonii Przemyśl zremisowali 2-2 z AMSPN Hetman Zamość w wyjazdowym pojedynku 10. kolejki. Karnego w 90. minucie obronił Mateusz Krawczak.

Goście wyszli na prowadzenie już w pierwszej minucie meczu po golu Arkadiusza Gosy. Jeszcze w przed przerwą wyrównał Hubert Czady.

W 75. minucie do siatki trafił Krzysztof Gawłowski i piłkarze Polonii Przemyśl znów byli na prowadzeniu. Gospodarze jednak po raz kolejny zdołali wyrównać - na minutę przed końcem gola zdobył Dawid Wurszt.

Prawdziwe emocje zaczęły się jednak dopiero od 90. minuty. Najpierw z boiska wyrzucony został Piotr Kuźniar, ktory ręką wybil piłkę zmierzającą do siatki (gospodarze twierdzili nawet, że piłka przekroczyła już linię bramkową).

Sędzia podyktował jedenastkę, której nie wykorzystał Przemysław Gałka. Dobijając swój strzał trafił wprawdzie do siatki, ale arbiter Michał Ziemba nakazał powtórzenie jedenastki. Za drugim podejściem Gałka znowu spudlował i Polonia zdołała utrzymać remis.

W doliczonym czasie gry z boiska wyrzucony został jeszcze Dawid Wurszt, który ostro potraktował jednego z zawodników Polonii.

0-1 Gosa (1)
1-1 Czady (27)
1-2 Gawłowski (75)
2-2 Wurszt (89)

Hetman: P. Dobromilski - Wurszt, Grela, Mazur, D. Dobromilski, Rajtar (46. Pliżga), P. Dębicki (75. Markowski), Gałka, Kycko, Szady, Lachowicz (60. Karaszewski)

Polonia: Krawczak - Wołosz, Kuźniar, Jaroch, Gwóźdź - Pikłowski (55. Sedlaczek), Janowski, Gawłowski, K. Kazek, Owczar (90. Oborski) - Gosa

Sędziował: Michał Ziemba z Rzeszowa. Żółte kartki: Pliżga, Czady - Gawłowski, Wołos, Sedlaczek. Czerwone kartki:: Wurszt (90+5) - Kuźniar (90). Widzów: 400

źródło: własne