2013-09-08 19:40:35

Wólczanka zwycięska w Mokrzyszowie. Trzecia wygrana z rzędu

Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska pokonali OKS Mokrzyszów Tarnobrzeg na terenie rywali i pną się coraz wyżej w tabeli. Dla beniaminka to już trzecia wygrana z rzędu.

Wynik meczu wcale nie świadczy o stylu gry miejscowych. Mecz wyśmienicie rozpoczął się dla drużyny gości. Objęli oni prowadzenie już w 6. minucie za sprawą Krzysztofa Pietlucha, który pokonał Adriana Lasotę strzałem z 6 metrów. Golkiper OKS zdołał jeszcze dotknąć piłki, lecz strzał był na tyle precyzyjny, że ta wpadła w okienko bramki.

Był to jedyny celny strzał na bramkę w pierwszej połowie w wykonaniu drużyny przyjezdnych. Przez pierwszą część spotkania skupili się oni głównie na obronie. Drużyna z Mokrzyszowa nie potrafiła niestety stworzyć ani jednej skutecznej akcji.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ radykalnej zmianie. Gospodarze szukali bramki dającej jej remis, lecz obrońcy Wolczanki nie popełnili żadnego błędu.

Mecz bardziej otworzył się w 68. minucie po zdobyciu drugiej bramki przez drużynę gości. Jej autorem był ponownie Pietluch, który bezlitośnie wykorzystał błąd obrońców.

Od tej pory "Meksyk" chcąc zdobyć kontaktową bramkę odważniej zaatakował. Bramki jednak nie udało się zdobyć, a w 90. minucie jedna z akcji gości przyniosła im trzecie trafienie. Autorem gola na 0-3 był wprowadzony na boisko kilkanaście minut wcześniej Rafał Gniatek.

Po meczu zawrzało pod szatnią gospodarzy, gdzie zebrali się działacze i trener OKS-u. Po krótkiej rozmowie z działaczami Michał Szymczak oświadczył zebranym wokół kibicom, że odchodzi z klubu. Jak można się domyślić, rozmowa ta nie odbyła się w miłym tonie. Szkoda, bo gra Mokrzyszowa nie wyglądała źle, a jedna porażka nie powinna skreślać trenera. Działacze OKS-u chyba jednak tego nie rozumieją…

0-1 K. Pietluch (6)
0-2 K. Pietluch (68)
0-3 Gniatek (90)

Mokrzyszów: Lasota - Malicki (60. J. Rzepiela), Guściora, Farian, Łuczakowski - Polit (72. Gąsiorek), Prarat (82. Obara), Hynowski, Haliniak, Uznański (72. T. Bożek) - Ozimek (60. Sołtykiewicz)

Wólczanka: Groch - A. Poprawa (61. Iliasz), Halat (85. Szczepański), Rybkiewicz, Misiło - Lech (87. Bober), Padiasek, B. Poprawa, Duży (66. Gniatek) - K. Pietluch, Boratyn

Sędziował: Antoni Pelczarski z Krosna. Żółta kartka: Rybkiewicz

źródło: własne (chmura)