2013-09-07 23:19:53

Sprawiedliwy remis w derbach Siarka - Stal Mielec

Spotkanie pomiędzy podkarpackimi drugoligowcami - Siarką Tarnobrzeg a Stalą Mielec zakończyło się wynikiem 1-1.

Siarka prowadzenie objęła już w 5. minucie po strzale Jakuba Wróbla. Zawodnik Siarki dostał perfekcyjne podanie od Daniela Koczona i nie pozostało mu nic innego jak wpakować piłkę do bramki Wojciecha Daniela. Chwilę wcześniej będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, Łukasz Popiela nie zdołał pokonać golkipera gości.

Przez pierwsze 20 minut mecz układał się pod dyktando gospodarzy. Gracze z Mielca nie umieli zawiązać żadnej akcji, gdyż każda ich próba była tłumiona w zarodku. W drugiej części pierwszej połowy gracze Siarki spuścili z tonu i Stal częściej utrzymywała się przy piłce. Goście mimo to nie oddali żadnego strzału na bramkę Artura Melona

Przed rozpoczęciem drugiej połowy spotkania, obaj trenerzy dokonali roszad w składach. Zmiana w Stali Mielec przyniosła efekt, natomiast zmiana zawodników w drużynie gospodarzy była kompletnie nietrafiona.

Od samego początku to mielecka Stal była częściej przy piłce to ona przeważała w drugiej połowie.

W 56. minucie jeden z nielicznych kontrataków wyprowadziła Siarka. Piłka wpadła nawet do bramki, lecz sędzia nie uznał trafienia dopatrując się pozycji spalonej.

Minutę później swoją akcję przeprowadziła Stal. Przed polem karnym gospodarzy faulowany był jeden z przyjezdnych. Wykonawcą rzutu wolnego był Krystian Getinger. Piłka po strzale napastnika z Mielca odbiła się od poprzeczki a następnie od pleców Melona i wpadła do bramki.

W 59. minucie po rzucie rożnym piłkę głową uderzał jeden z mielczan. Futbolówka ponownie odbiła się od poprzeczki, lecz tym razem spadła pod nogi obrońców, którzy wybili ją poza pole karne.

Do końca spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Stal atakowała a Siarka się broniła. Wynik już się nie zmienił. Gospodarze kończyli ten mecz w dziesiątkę, gdyż w doliczonym czasie gry Robert Tunkiewicz ukarany został drugą żółtą kartką w meczu. Wynik spotkania wydaje się być sprawiedliwy.

1-0 Wróbel (5)
1-1 Getinger (57)

Siarka: Melon - Stępień, Baran, Makowski Sulkowski - Frankiewicz, Tunkiewicz - Persona (46. Kowalski), Koczon (46. Piątkowski), Popiela (62. Truszkowski) - Wróbel (90. Szewc).

Stal: Daniel - Kardyś (46. Skiba), Duda, Kościelny, Podstolak - Głaz (79. Jaworski), Żubrowaki (90. Mącior), Buczyński, Domański - Łętocha, Getinger.

Sędziował: Damian Gawęcki z Kielc. Żółte kartki: Baran, Truszkowski, Tunkiewicz - Łętocha, Daniel. Czewrona kartka: Tunkiewicz (90. druga żółta).

źródło: własne (chmura)