2013-09-01 21:36:28

Kolejna wygrana Mokrzyszowa, tym razem z Czarnymi

W spotkaniu zamykającym 5. kolejkę 4 ligi podkarpackiej drużyna OKS-u Mokrzyszów pokonała na własnym boisku Czarnych Jasło 2-1.

Obie jedenastki przystąpiły do meczy bardzo skoncentrowane. Prowadzenie już w 10. minucie mogli objąć piłkarze przyjezdnych. W polu karnym OKS-u faulowany był napastnik Czarnych, lecz gwizdek sędziego Marka Pająka milczał.

W pierwszej połowie lepiej piłkarsko zaprezentowali się goście. Miejscowi skupieni byli bardziej na obronie i ewentualnych kontratakach. W 39. minucie jeden z nich przyniósł im bramkę. Piłkę wrzuconą w pole karne w stronę bramki uderzył Jakub Uznański. Futbolówka trafiła w poprzeczkę i trafiła pod nogi Jacka Rożka. Ten oddał strzał, który w polu karnym do bramki skierował Uznański.

Gospodarze nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia. Dwie minuty później Czarni wykonywali rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne na drugim słupku doskonale zamykał Aleksander Nabożny, który z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.

Goście mięli jeszcze jedną okazję do zdobycia bramki w pierwszej części spotkania, lecz strzał w samo okienko bramki, na rzut rożny świetnie sparował Adrian Lasota. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1.

Od samego początku drugiej połowy miejscowi częściej utrzymywali się przy piłce, nie pozwalając na wyprowadzenie skutecznej akcji gościom.

W 58. minucie błąd bramkarza Czarnych wykorzystał Kamil Guściora, który najlepiej ustawiony w polu karnym wykorzystał dośrodkowanie kolegi i głową skierował piłkę do bramki Rolanda Kmiecika.

Od tego momentu gra na boisku zaostrzyła się i arbiter z Mielca musiał nieco utemperować graczy obu drużyn. Robił to bardzo oszczędnie. Powinien pokazać kilka żółtych kartek więcej, a niektórych śmiało mógł od razu wyrzucić z boiska.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-1. Obiektywnie patrząc, wynik ten był wynikiem sprawiedliwym. Jak podsumował trener gości Jacek Klisiewicz – jego gracze nie wyszli z szatni na drugą połowę, i to było wynikiem tej porażki. W smutnych nastrojach opuszczali stadion kibice Czarnych, którzy w Mokrzyszowie zameldowali się w liczbie około 40 osób. W odmiennych nastrojach za to był trener Michał Szymczak i jego podopieczni, którzy po wygranej z Czarnymi mają na swoim koncie 10 punktów i zajmują 3. miejsce w ligowej tabeli.

OKS MOKRZYSZÓW TARNOBRZEG - CZARNI JASŁO 2-1 (1-1)
1-0 Uznański (39)
1-1 Nabożny (41)
2-1 Guściora (58)

OKS: Lasota - J. Rzepiela, Guściora, Farian, Łuczakowski - Prarat, Haliniak (68. Kościelny), Uznański (90. Wojciech Bożek), Hynowski, Polit (72. Ozimek) - Rożek (90. Malicki).

Czarni: Kmiecik - Sydło, Nabożny, Setlak, Dziedzic - Munia, Szopa, Chrząszcz, Kulig (83. Stopyra), Warchoł (79. Pałka; 86. Bartuś) - Świątłowski.

Sędziował: Marek Pająk z Mielca. Żółte kartki: Polit, Hynowski, Kościelny - Szopa, Świątkowski, Bartuś.

źródło: własne (chmura)