2010-05-14 00:05:29

Bartkowski, Popiela i Szara z Rzemieślnika Pilzno zawieszeni za aferę korupcyjną

Daniel Bartkowski, Daniel Popiela i Piotr Szara - dziś zawodnicy Rzemieślnika Pilzno - zostali ukarani decyzją Wydziału Dyscypliny Małopolskiego ZPN karą roku bezwględnej dyskwalifikacji w związku z udziałem w aferze korupcyjnej w Unii Tarnów.
 
Cała sprawa dotyczy "rekompensat" dla sędziów prowadzących zawody z udziałem tarnowian oraz korzyści majątkowych jakie czerpali z procederu zawodnicy Unii lub drużyn, które były przeciwnikami "Jaskółek" w sezonach 2004/05 (tylko ten sezon dotyczy części ukaranych) oraz 2008/09. Unia wtedy kupowała bądź sprzedawała mecze - powiedział portalowi sportowetempo.pl Stanisław Wójcik, szef Wydziału Dyscypliny Małopolskiego ZPN. "Stawki" za mecz miały wahać się między 6 a 10 tys. złotych.
 
Łącznie ukaranych zostało 16 zawodników, wszyscy przyznali się do winy. 11 piłkarzom zawieszono wykonanie kary na okres od roku do trzech lat - oni otrzymali dyskwalifikację od pół roku do dwóch lat w zawieszeniu.
 
- Pięciu graczy dostało po roku bezwzględnej dyskwalifikacji obejmującej mecze ligowe i pucharowe - tłumaczy Wójcik.
 
- Są to Artur Wstępnik oraz Daniel Bartkowski, Daniel Popiela, Roger Radliński i Piotr Szara. Po wszechstronnym przeanalizowaniu materiału dowodowego i wysłuchaniu zeznań nie mieliśmy wątpliwości, jako organ orzekający o winie i karze, iż wspomniani zawodnicy byli najbardziej aktywni. Była to grupa organizująca kontakty, pieniądze itd.
 
Zawieszeni zawodnicy mogą odwołać się od kary w ciągu 14 dni od otrzymania uzasadnienia wyroku, co powinno nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Istnieje również możliwość odstąpienia - na wniosek skazanego - od wykonania części kary, jednak nie może to nastąpić wcześniej niż przed upływem połowy jej trwania.
 
źródło: Sportowe Tempo

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

piter 2010-05-15 16:47:00 0 0

No...pan Popiela to niewykluczone ze sprzedal te troche spotkan jak gral w Stali Rzeszow. Legenda obrosly jego wystepy pod koniec gry w Stali. To co wyprawial, bylo w stanie wyprowadzic z rownowagi nawet swietego. Widac bylo ze gra do tylu, wielokrotnie...

krajan 2010-05-16 10:26:56 0 0

Brawo Rzemiosło rozgłos macie ale nie od poziomu gry w piłkę a to wielka szkoda.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem