http://www.smsrzeszow.pl/podstawowka/pl/aktualnosc/572/spotkanie-naborowe

2010-05-13 22:05:04

Oświadczenie Zarządu SPPN CWKS Resovia

Publikujemy oświadczenie Zarządu SPPN CWKS Resovia, jakie otrzymaliśmy na adres kontakt@podkarpacielive.pl wydane w związku z pojawieniem się transparentów o treści antysemickiej w trakcie ostatnich derbów Rzeszowa.
 
 
 
 
 
 
*Stowarzyszenie Przyjaciół Piłki Nożnej CWKS Resovia*, zrzeszające kibiców Najstarszego Klubu w Polsce, w związku z wydarzeniami jakie miały miejsce podczas meczu Derbowego, pomiędzy Stalą Sandeco a Resovią Rzeszów w dniu 08.05.2010 r. pragnie ze swej strony stanowczo potępić i odciąć się od zachowania niewielkiej grupki kibiców, którzy wywiesili transparent o treści antysemickiej. Chcemy podkreślić iż nie mieli oni nic wspólnego z ogółem kibiców Naszego Klubu, a owy transparent, dzięki naszej szybkiej interwencji został po krótkiej chwili usunięty.

SPPN CWKS Resovia wyraża głębokie ubolewanie iż taki incydent w ogóle miał miejsce i zobowiązuje się, iż będzie starać się w swoich przyszłych działaniach doprowadzić do wyeliminowania ze środowiska kibiców osób o poglądach antysemickich czy rasistowskich. Chcielibyśmy również podkreślić iż na przestrzeni ostatnich lat, nasze Stowarzyszenie prowadziło szeroką akcję mającą na celu wprowadzanie w środowisku kibiców Naszego Klubu pozytywnych wzorców kibicowania oraz postaw pro-społecznych, jak choćby organizowanie wielu akcji charytatywnych mających na celu pomoc dzieciom z domów dziecka i Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci oraz akcji patriotycznych upamiętniających bohaterow pomordowanych w lasach katyńskich. Równocześnie w Naszym Klubie na przestrzeni ostatnich lat występowało wielu zagranicznych piłkarzy, którzy nigdy w Naszym Klubie nie spotkali się z aktami rasistowskimi. W zaistniałej sytuacji chcemy również zaznaczyć, iż do celów statutowych Naszego Stowarzyszenia dodane zostaną: walka z rasizmem, antysemityzmem oraz wszelkimi przejawami dyskryminacji.
 
Pragniemy gorąco przeprosić wszystkie osoby, które owym transparentem zostały urażone i zapewniamy iż zrobimy wszystko, aby podobne incydenty nie miały już nigdy miejsca.

Zarząd SPPN CWKS Resovia

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 6

Rozwiąż działanie =

ha ha ha 2010-05-13 22:36:15 0 0

co za błazny! nie kompromitujcie się bałwany skończone! tolerancyjni jesteście :)

Polak 2010-05-13 22:45:58 0 0

"w Naszym Klubie na przestrzeni ostatnich lat występowało wielu zagranicznych piłkarzy, którzy nigdy w Naszym Klubie nie spotkali się z aktami rasistowskimi." hahah:))))))) Gdy na W22 grał Henry Mutambikwa z trybun leciały w niego banany, w ostatnich derbach na tym stadionie gdy czarni byli przy piłce słychać było naśladowanie odgłosów małp, a gdy na siatke przyszedł czarnoskóry kibic szef siatkarskiego KK poprosił go o opuszczenie hali:D

piter 2010-05-15 16:44:02 0 0

Ten czasrnoskory na dodatek byl bliska osoba dla jednej z kobiet, ktora regularnie dopinguje siatkarzy. Pamitem jak powiedziala, ze zadzwonili "lesni" i kazali mu wyjsc z hali. Oto tolerancyjny klub sportowy...

Strzyżów 2010-05-23 15:31:22 0 0

Najstarszym istniejącym klubem w Polsce jest Cracovia. Resovia powstała w 1909 (z drużyną powstała w 1905 nie ma nic wspólnego).

Sokołów 2010-05-23 21:52:23 0 0

poczytaj jeszcze troszkę bo za mało wiesz

dżepetto 2010-05-27 00:28:44 0 0

o czym tu czytać? Cenowa Bomba Resgraph jest po kilku fuzjach i dla mnie to może być Ogniwo, CWKS, Wisłok albo Bieszczady Rzeszów ale na pewno nie Championy czy Resovia z 1905 roku:) Historii nie oszukasz:]

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem