2013-08-11 18:08:06

Odmieniony Mokrzyszów pewnie ograł Rzemieślnika

OKS Mokrzyszów pokonał na inaugurację rozgrywek 4 ligi drużynę Rzemieślnika Pilzno w stosunku 2-0.

W spotkaniu 1. kolejki w drużynie gospodarzy miał zadebiutować 41-letni Janusz Hynowski, lecz na rozgrzewce nabawił się urazu który nie pozwolił mu na grę.

Mecz rozpoczął się od dość ostrej gry z obu stron, czego efektem były dwie żółte kartki pokazane przez sędziego Grzegorza Wronę.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany ze wskazaniem na gospodarzy. W 42. minucie OKS miał szansę na zdobycie pierwszej bramki, lecz strzał głową Sebastiana Ozimka z 5 metrów w ostatniej chwili wybronił bramkarz gości. Dobitka napastnika OKS-u była także nieskuteczna.

W doliczonym czasie gry w polu karnym znalazł się Jacek Rożek, który głową zgrał piłkę do Ozimka, a temu nie pozostało nic innego jak wepchnąć ją do siatki. Piłkarze „Meksyku” schodzili na przerwę w świetnych nastrojach, z jedno bramkową przewagą.

Trener Rzemieślnika rozpoczął drugą połowę od podwójnej zmiany. Gra gości w dalszym ciągu nie poprawiła się, i to gospodarze mięli więcej z gry.

W 54. minucie OKS wywalczył rzut wolny. Piłkę w okolicach linii bocznej boiska 30 metrów od bramki ustawił Rożek. Dośrodkowanie na dalszy słupek strącił do środka jeden z graczy „Meksyku”, gdzie czekał Kamil Guściora. Piłka minęła bezradnego w tej sytuacji Wilczyńskiego. Gospodarze prowadzili w tym momencie 2-0.

Kolejne zmiany przeprowadzane przez trenera z Pilzna nie zmieniały obrazu gry. W 68. minucie bliscy za to zdobycia kolejnego trafienia byli gospodarze, a konkretnie Jacek Kościelny, którego strzał głową po podaniu Rożka, na linii bramkowej złapał bramkarz gości.

Rzemieślnik w tym spotkaniu oddał tylko jeden celny strzał w 75. minucie, lecz czujny Adrian Lasota zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką.

Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-0, choć szans na zdobycie bramki gospodarze mięli o wiele więcej. Po spotkaniu widać było wielką radość trenera Michała Szymczaka. Tarnobrzeski „Mourinho” zaliczył tym samym udany początek sezonu.

OKS MOKRZYSZÓW - RZEMIEŚLNIK PILZNO 2-0 (1-0)