2013-07-28 20:51:11

2 liga: Stal Mielec przegrała w Pruszkowie na inaugurację

Stal Mielec przegrała 1-3 ze Zniczem Pruszków w wyjazdowej inauguracji rozgrywek 2 ligi wschodniej.

Podopieczni Włodzimierza Gąsiora przegrywali od 11. minuty, kiedy to niefortunną interwencją we własnym polu karnym popisał się Kamil Kościelny. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Stal Mielec przycisnęła i zdołała wypracować sobie przewagę. Efektem był gol, którego uderzeniem z woleja zdobył Damian Buczyński.

Chwilę później jednak kolejną bramkę strzelili gracze Znicza Pruszków. Świetnie podanie otrzymał Krzysztof Kopciński, który wpakował piłkę do siatki Bogusława Wyparło. Warto zaznaczyć, że Kopciński na boisku pojawił się zaledwie kilka minut wcześniej.

W 88. minucie nadzieje gości rozwiał Maksymilian Banaszewski ustalając wynik spotkania na 3-1.

Mielczanie kończyli to spotkanie w dziesiątkę - w 69. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Krystian Getinger. W końcówce z boiska wyrzucony został także Sebastian Olczak (Znicz).

ZNICZ PRUSZKÓW - STAL MIELEC 3-1 (1-0)
1-0 Kościelny (11-samobójcza)
1-1 Buczyński (54)
2-1 Kopciński (69)
3-1 Banaszewski (88)

Znicz: Bigajski - Bochenek, Jędrych, Biedrzycki, Kosiec - Banaszewski, Kucharski, Januszewski (82. Olczak), Rackiewicz (59. Kopciński), Zawodziński - Pieczara (84. Muszyński)

Stal: Wyparło - Kościelny, Kardyś, Załucki, Getinger - Głaz, Skiba (80. Zięba), Buczyński, Bożek (59. Pruchnik), Domański - Łętocha

Sędziował: Piotr Łęgosz z Torunia. Żółte kartki: Banaszewski, Olczak - Getinger, Zięba. Czerwona kartka: Olczak (90, druga żółta) - Getinger (69, druga żółta).

źródło: własne / zniczpruszkow.com.pl / stalmielec.com

kibic 2013-07-28 21:11:50

nie pompujmy sie Stal Mielec nie ma szans na utrzymanie nie mowiąc o czyms wiecej a awans to głupota!!! takie osłabienia w II lidze ?? Litości!!

zeus 2013-07-28 21:39:55

Tomasovia wpuściła Mielec w maliny i już widać wyniki

koko 2013-07-28 21:48:49

Mielec kupa śmiechu razem z Siarką spadek

??? 2013-07-28 21:53:12

i jak zwykle na tym portalu spływają wszyscy hejterzy, bo na innych portalach ich wpisy sa usuwane.

juras 2013-07-28 22:24:44

Mielec ma duże szanse na utrzymanie , to była dopiero pierwsza kolejka do tego Znicz to solidna drużyna a Stal nie grała pierwszym składem.. potrzeba im kilka kolejek żeby załapali rytm 2 ligi , wrócą zawodnicy i będzie dobrze

??? 2013-07-28 23:34:11

juras pompujesz litość , oni sie nie utrzymają , bo nie ma kasy na nic , III liga to dla nich poziom

Topi 2013-07-28 23:51:18

Bodzio W nie popisał się , Getinger zasłużona 2 żółta kartka, takie wykładki z ręką może przejdą w 3 lidze w 2 nie. Duże zastrzeżenia do Łętochy i szególnie w 2 połowie Buczyński. Kibice najlepsi nie zawiedli również na trybunach. Znicz pokazał w 2 połowie 2 akcje z których niestety wpadły gole. Stal kontrolowała grę przez pierwsze 25 minut 2 połowy.

stan faktyczny 2013-07-29 06:39:19

A pogra sobie Stal 1 sezon kasę podatników i sponsorów straci i spadnie. Z 2 ligi spada 8 drużyn. 1 drużyna z dziadowskiego piłkarsko Podkarpacia może zostanie w 2 lidze

~anonim 2013-07-29 06:43:45

A tu specjalista piłkarski na specjaliście piłkarskim i specjalistą piłkarskim pogania.
Plaga narodowa co jeden to lepszy doradca fachowiec, ekspert i krytykant.

FKS_STAL 2013-07-29 09:53:47

Bawią mnie te komentarze, ale skoro mecz wywołuje tyle emocji, to w sumie dobrze.
Mielec grał "tym, co miał" - w linii obrony brakowało bardzo doświadczonego i wszechstronnego Podstolaka, super stopera Rogali, w środku pola brak DWÓCH PODSTAWOWYCH playmakerów: Żubrowskiego i Radulj, a i tak do 70 minuty to MIELEC strzelił wszystkie bramki(fakt - pierwsza niefortunna - samobójcza). Po czerwonej Getingera i przy grze w 10, Pruszków 2 razy skontrował napierającą STAL i po zawodach, wynik poszedł w świat. Dzieciaki gardzę wami i waszymi śmiesznymi wypocinami. Poczekajmy na mecze Mielca z Siarką, Stalówką czy Stalą Rzeszów - wówczas będzie bardziej klarowne kto jest kto w II lidze wschodniej.

RR 2013-07-29 12:34:28

FKS_STAL - zgadzam się z komentarzem. To dopiero pierwsza kolejka - na krytykę zdecydowanie za wcześnie. Poczekajmy spokojnie na następne mecze. Stal nie będzie grała od razu na wysokim poziomie. Różnica między II, a III ligą jest spora. Piłkarze Stali mieli okazję przekonać się o tym w meczu ze Zniczem. Co do składu - czy jest słaby, czy mocny - w II lidze nazwiska nie grają, każdy mecz jest zupełnie inny, każdy może wygrać z każdym... Stal nie ma w składzie "asiorów" z I-ligową przeszłością (wyjątek: "najlepszy bramkarz polski", Bodzio W.), ale posiada sporo młodych, ambitnych i utalentowanych zawodników. Duża część z nich to wychowankowie mieleckiego klubu. Armia zaciężna nie zawsze jest gwarantem sukcesu, zwłaszcza na II-ligowym szczeblu.

Loui 2013-07-29 16:30:39

~anonim - ciężko powiedzieć, czy Stal Mielec załapie się do pierwszej ósemki. Na pewno nie będzie to łatwe. Najbliższe mecze, jak i runda jesienna pokażą, w jakiej dyspozycji jest Stal.

sts 2013-07-29 17:24:23

ja bardziej uważam, że kto jest kto w 2 lidze okaże się po 10 kolejkach, bo wtedy drużyny wejdą na odpowiedni tor

mirek 2013-07-29 21:46:38

po 10 kolejkach to jebel juz jestes od poczatku sie gra capie a nie o 10 kolejkach
ty chyba makulature zbierasz do ciuwci cymbale

Camel 2013-07-29 23:32:22

Mielec odwołał turniej z powodu braku stadionu,Stal ma problemy kadrowe i prezes wraz z kilkoma sponsorami prawdopodobnie podaje się do dymisji..

co jest grane 2013-07-30 12:17:43

Porządek Nadzwyczajnego Zebrania Stali
1. Otwarcie Zebrania.
2. Wybór przewodniczącego obrad.
3. Ustalenie porządku obrad.
4 . Wybór Komisji Skrutacyjnej.
5. Przyjęcie dymisji Prezesa i Członków Zarządu.
6. Wybór Prezesa Klubu.
7. Wybór Członków Zarządu.
8. Dyskusja.
9. Zakończenie Zebrania.
A czego to panowie z Zarządu rezygnujecie?
Czyżby wystąpiły problemy?
Jest zasada że najpierw przygotowuje sie boisko do gry a potem się pcha do II ligi
Byle tuman by tak postąpił.

~anonim 2013-07-30 12:29:58

Stadion jest zgłoszony Tarnobrzeg i tam trzeba mecze grać. Bo licencja została uzyskana pod warunkiem posiadania odpowiedniego stadionu

Camel 2013-07-30 13:05:13

Miasto idzie na wojnę z wykonawcą stadionu bo ostateczny termin miną już prawie miesiąc temu a stadion wciąż nie jest gotowy a na budowie pracuje raptem kilka osób którym się nie spieszy z ukończeniem prac a zarząd klubu rezygnuje bo nie ma kasy na ciągłe wyjazdy , nie ma możliwości organizowania meczów w Mielcu przez co nie ma kasy z biletów i możliwości reklamowania sponsorów.. bardzo prawdopodobne jest to że klub upadnie i od przyszłego sezonu będą zaczynać od b klasy juniorami z sms

??? 2013-07-30 13:28:00

@ camel dobry z Ciebie bajkopisarz. Prezes rezygnuje bo nie wystarcza mu już czasu na godzenie swojej działalności gospodarczej i prowadzenie klubu (a jak prezes się podaje do dymisji to zarząd też musi, nawet jeżeliby mieli zaraz wybrać taki sam skład) A jeżeli chodzi o to że nie ma kasy na wyjazdy to Tobie trochę za bardzo upał doskwiera, albo za bardzo sobie wziąłeś do serca te brednie co piszą na jednym z mieleckich portali pseudo dziennikarze. W sezonie są dwie rundy wyjazd - dom. Więc co za różnica czy na jesieni będziemy grać u siebie czy na wiosnę? Ochłoń trochę, napij się czegoś to może ci się polepszy.

bones 2013-07-30 14:47:54

organizować mecz wyjazdowy co 2 tyg a organizować mecz wyjazdowy co tydzień to kolosalna różnica bo chcąc nie chcąc Nie ma Stadionu to nie ma kasy z biletów i reklamy sponsorów.

??? 2013-07-30 17:42:20

Po pierwsze nie wydaję mi się żeby do końca rundy Stal grała na wyjazdach, tylko tak do 6 może 7 kolejki, a rozegranie tych paru meczy z rzędu na wyjazdach nie może doprowadzić do zniszczenia budżetu klubu jak co niektórzy próbują wmówić. Przecież już Straż wydała zgodę na mecze, i jest jeszcze jakaś inna wymagana zgoda. Na dniach mają przyjechać z pzpn'u. Niby kasy nie ma, ale strona 90 minut podała że Stal wykupiła z Lechii Pruchnika. Czyli coś się nie zgadza z waszym tokiem myślenia.

DoTopi 2013-07-30 22:22:37

"Bodzio W nie popisał się" Te, Ekspert zobacz powtórki bramek zanim zaczniesz wklepywać bzdury.

Fks1939 2013-07-30 22:58:57

do:stan faktyczny:jesteś w błędzie-z II ligi spada z każdej grupy po 10 zespołów,razem 20 drużyn.

piko 2013-07-31 10:28:51

poproscie grzegorza late on ma kase zarobil duzo w warszawie pomoze mielcowi i za lopate niech sie wezmie i bedzie nastepny pracownik przy stadionie pozdrawiam stal mielec

marek 2013-07-31 10:35:08

od 1 sierpnia zapraszamy kibicuw do robut przy stadionie plus zawodnicy cala kadra i bedzie otwarcie szybko wtedy nauczycie sie grac w pilke i ta wam pomoze dziekuje bodzio caly kierownik