2013-07-17 19:25:05

Puchar Polski: Siarka Tarnobrzeg wygrała z Garbarnią

Siarka Tarnobrzeg wygrała na własnym boisku z Garbarnią Kraków 2-1 i awansowała do pierwszej rundy Pucharu Polski.

Mecz na prośbę Garbarni został rozegrany w Tarnobrzegu, choć oficjalnie jego gospodarzami byli krakowianie.

Podopieczni Tomasza Tułacza wyszli na prowadzenie w 10. minucie meczu - na listę strzelców wpisał się Konrad Stępień.

Garbarnia wyrównał w 59. minucie po uderzeniu Marcina Siedlarza i już minutę później mogła wyjść na prowadzenie. Na całe szczęście dla "Siarkowców" rzutu karnego nie wykorzystał jednak Tomasz Metz (trafił w słupek).

Zwycięskiego gola zdobył w 78. minucie Tomasz Persona - to już drugi gol byłego zawodnika Stali Rzeszów w barwach Siarki i drugi dający tarnobrzeżanom zwycięstwo.

W kolejnej rundzie Pucharu Polski Siarka Tarnobrzeg zmierzy się z Kolejarzem Stróże (24 lipca).

GARBARNIA KRAKÓW - SIARKA TARNOBRZEG 1-2 (0-1)
0-1 Stępień (10)
1-1 Siedlacz (59)
1-2 Persona (78)

Sędziował: Piotr Lasyk z Bytomia. Żółta kartka: Pluta

źródło: własne