2013-06-30 22:46:23

JKS zdobył trzy punkty w Mokrzyszowie

W ostatniej kolejce 4 ligi podkarpackiej, piłkarze JKS-u Jarosław pokonali na wyjeździe zespół OKS-u Mokrzyszów. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Goście gola zdobyli już w 8. minucie. Sędzia spotkania podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką w polu karnym. Pewnym egzekutorem okazał się Maciej Saramak.

W pierwszej połowie JKS mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę, lecz poprzeczka uratowała gospodarzy przed utratą drugiego gola.

Do drugiej części gry goście przystąpili z podwójną zmianą. Podobnie jak pierwsza połowa, tak i drugie 45 minut zaczęło się szybkim trafieniem jarosławian. W 56. minucie piłkę w polu karnym tym razem otrzymał Łukasz Oczoś, który pokonał Adriana Lasotę.

Chwilę wcześniej rzut wolny egzekwował piłkarz gospodarzy – Marcin Stępień. Futbolówka jednak o centymetry minęła bramkę JKS-u.

Po zdobyciu drugiej bramki przyjezdni cały czas atakowali. Można powiedzieć, że to oni prowadzili grę. W 71. minucie boisko z czerwoną kartką opuścił Dominik Polit, który został wyproszony za brutalny faul od tyłu w nogi przeciwnika.

Pomimo osłabienia OKS nie rezygnował ze zdobycia bramki. Bliski tego był Mariusz Paruch, który w 73. minucie po rzucie rożnym znalazł się w dogodnej sytuacji.

Chwilę potem piłkarze z Jarosławia przeprowadzili kolejną akcję bramkową. Tym razem gola zdobył Artur Bańka, który pokonał Lasotę strzałem zza pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki gospodarzy.

Co nie udało się Stępniowi za pierwszym razem, przyniosło efekt w 86. minucie. Obrońca Mokrzyszowa ustawił piłkę po rzucie wolnym około 35 metrów od bramki JKS-u. Po chwili mógł cieszyć się z kolegami ze zdobycia honorowej bramki.

Na więcej akcji nie starczyło już czasu. Mecz zakończył się wynikiem 1-3. Piłkarze Pawła Załogi w ten sposób postawili „kropkę nad i” nad swoim awansem do 3 ligi.

OKS MOKRZYSZÓW TARNOBRZEG - JKS JAROSŁAW 1-3 (0-1)
Bramki:
Stępień (86) - Saramak (8-karny), Oczoś (56), Bańka (74)

OKS: Lasota - Łękawski, Stępień, Guściora, Malicki - Lipiec (78. Prarat), Haliniak - Uznański, Kościelny (77. Ł. Rzepiela), Polit - Sołtykiewicz (54. Paruch).

JKS: Romanow - Barszczak (61. Fedor), B. Kłak (46. Matusz), Saramak, Puńko - Bańka, Staroń, Pelc (76. Załoga), Raba - Jurczak, P. Kłak (46. Oczoś).

Sędziował: Tomasz Ksyta z Dębicy. Żółta kartka: Lipiec. Czerwona kartka: Polit (71, za faul)