2013-06-13 19:36:29

Finał wojewódzkiego PP: Stal Sanok lepsza od Polonii w pierwszym meczu

Stal Sanok pokonała na własnym stadionie Polonię Przemysl 3-1 w pierwszym finałowym meczu wojewódzkiego Pucharu Polski.

Sanoczanie zdecydowanie lepiej weszli w mecz i już po niespełna dziesięciu minutach prowadzili 2-0 po golach Łukasza Tabisza i Mateusza Faki.

Na 3-0 tuż przed przerwą podwyższył Sebastian Sobolak, który po błędzie obrony gości wyszedł sam na sam z Arturem Kuźmą.

Po wznowieniu gry padła już tylko jedna bramka. Polonia zdołała strzelić honorowego gola, a jego strzelcem był Paweł Sedlaczek.

Mecz rewanżowy odbędzie się 26 czerwca w Przemyślu. Zwycięzca weźmie udział w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

STAL SANOK - POLONIA PRZEMYŚL 3-1 (3-0)
Bramki:
Tabisz (3), Faka (9), Sobolak (45) - Sedlaczek (76)

Stal: Krzanowski - Kokoć, Faka, Pluskwik, Steliga (46. Adamiak), Kuzicki (82. Jaklik), Tabisz, Niemczyk, Ząbkiewicz (60. Poliniewicz), Sobolak (89. Józefiak), Szałamaj.

Polonia: Kuźma - Syvij, Policht, Hlibkiewicz, Małyk, Sobol, Sokił, Sedlaczek, Mielnik, Łoś, Hołowiński.

Sędziował: Mariusz Złotek z Gorzyc. Żółte kartki: Faka, Pluskwik - Małyk, Policht.

źródło: stal1946sanok.futbolowo.pl