2013-06-05 21:46:30

Miłe złego początki. Siarka znów nie wygrała w Tarnobrzegu

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg nie wykorzystali szansy na dogonienie w tabeli Motoru Lublin i przegrali w zaległym meczu 22. kolejki 2 ligi wschodniej z Radomiakem Radom 1-4.

Spotkanie zaczęło się wyśmienicie dla „Siarkowców”. Już w 5. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą  Marcina Truszkowskiego. Napastnik Siarki dostał prostopadłe podanie, którego żaden obrońca Radomiaka nie zdołał przeciąć.

Goście wyrównali już w 25. minucie. Gola na remis zdobył Piotr Kornacki wykorzystując błąd obrońców Siarki.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-1. Zieloni zdobyli jeszcze 3 bramki, lecz sędzia dzisiejszego spotkania nie uznał żadnej z nich twierdząc, że zawodnicy gości byli na spalonym.

Druga część spotkania mogła równie dobrze rozpocząć się dla zawodników Siarki, lecz po strzale Jarosława Piątkowskiego w 47. minucie piłka trafiła w poprzeczkę bramki bronionej przez Dominika Budzyńskiego.

Cztery minuty później to goście cieszyli się z prowadzenia. Jeden z zawodników Radomiaka został sfaulowany przez Dawida Koronę na wysokości 14. metra, tuż przy prawej linii pola karnego Siarki. Piłkę do strzału ustawił Jakub Cieciura. Nie pomógł trzyosobowy mur - Cieciura posłał piłkę w samo okienko przy drugim słupku bramki Kamila Beszczyńskiego.

Trzy minuty później wynik spotkania na 1-3 podniósł Mateusz Radecki, który po samotnym rajdzie przez całą połowę Siarki pokonał golkipera gospodarzy.

Siarki nie było już stać na zdobycie choćby kontaktowego gola. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Piotr Kornacki zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu.

Tarnobrzescy kibice po meczu byli bardzo zawiedzeni postawą swoich piłkarzy. Nie kryli się nawet z towarzyszącymi im negatywnymi emocjami, wylewając całe żale w kierunku piłkarzy.

SIARKA TARNOBRZEG - RADOMIAK RADOM 1-4 (1-1)
Bramki:
Truszkowski (5) - Kornacki 2 (25, 90+3), Cieciura (51), Radecki (54)

Siarka: K. Beszczyński - Korona, Grunt, Tyburski, Sulkowski - Michalski (82. Zaleski), Stępień (56. Stępień) - Piątkowski (57. Hynowski), Wolan, Gębalski (63. Janiec) - Truszkowski.

Radomiak: Budzyński - Cieciura (79. Wójcik), Ciach, Świdzikowski, Derbich - Puton (83. Byszewski), Wlazło, Radecki, Figiel (72. Pach), Kornacki - Pereira (68. Prędota).

Sędziował: Paweł Kukla z Krakowa. Żółte kartki: Piątkowski, Korona, Truszkowski - Radecki, Pach, Byszewski.

źródło: własne (chmura)