2013-05-18 19:54:13

"Stalówka" pokonała Siarkę w Tarnobrzegu

Siarka Tarnobrzeg przegrała 1-2 ze Stalą Stalowa Wola w meczu derbowym rozegranym w ramach 30. kolejki 2 ligi wschodniej.

Spotkanie - jak na pojedynek derbowy przystało - było bardzo zacięte. Sędzia pokazał łącznie aż 9 żółtych i jedną czerwoną kartkę.

W pierwszej połowie gole nie padły. Za to chwilę po przerwie na listę strzelców wpisał się Damian Juda, którzy uderzeniem w długi róg bramki Łukasza Ćwiczaka dał prowadzene "Stalówce".

W 56. minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Wojciech Fabianowski i gospodarze przegrywali już 0-2.

Siarka Tarnobrzeg kontaktowego gola zdobyła kilka minut później - głową do siatki trafił Marcin Truszkowski i gospodarze znów byli w grze.

Goście przez ostatnie 20. minut grali w dziesiątkę (czerwoną kartką ukarany został Damian Łanucha), ale Siarka nie zdołała już wyrównać.

SIARKA TARNOBRZEG - STAL STALOWA WOLA 1-2 (0-0)
Bramki: Truszkowski (66) - Juda (49), Fabianowski (56)

Siarka: Ćwiczak - Grunt, Ciesielski, Korona, Sulkowski - K. Stępień (68. Zalewski), Michalski (89. Tyburski) - Piątkowski, Kowalski (59. Janiec), Wolan (55. Cichos) - Truszkowski

Stal: Wołoszyn - Kantor, Czarny, Bogacz, Bartkiewicz - Juda (82. Popielarz), Horajecki, Kachniarz, Getinger, Łanucha - Fabianowski (86. Mistrzyk)

Sędziował: Sebastian Załęski z Ostrołęki. Żółte kartki: Wolan, Sulkowski, Grunt - Łanucha, Czarny, Fabianowski, Juda, Łanucha, Getinger. Czerwona kartka: Łancuha (70, druga żółta). Widzów: 3800 (w tym 1100 gości)

źródło: własne