2013-05-15 22:55:11

Siarka Tarnobrzeg na remis z Unią Tarnów

Siarka Tarnobrzeg zemisowała na własnym boisku z Unią Tarnów 2-2 w ważnym w konteście utrzymania meczu ligowym.

Mecz szczęśliwie rozpoczął się dla piłkarzy Siarki. W 18. minucie piłkę w polu karnym przeciwnika dostał Marcin Truszkowski. Jego strzał odbił się rykoszetem od obrońcy. Spadającą w polu karnym piłkę głową strącił Konrad Stępień, po czym futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Dominika Pietucha.

Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy, choć „Siarkowcy” mieli jeszcze kilka okazji by podwyższyć prowadzenie. Za to w drugiej części gry lepiej zaczęli grać piłkarze Unii.

W 53. minucie piłkę przed szesnastką otrzymał Sergiusz Kostecki. Jego uderzenie po ziemi zaskoczyło Kamila Beszczyńskiego i mieliśmy remis 1-1.

Dalsza część spotkania to szarpane ataki z obu stron. Gospodarze wyraźnie opadli z sił. W 73. minucie piłkę po lewej stronie przed polem karnym Siarki otrzymał Marcin Furmański. Jego dośrodkowanie było tak niefortunne… że piłka zamiast trafić na głowę kolegi, trafiła do bramki Beszczyńskiego.

Po tej sytuacji „Siarkowcy” kompletnie stracili pomysł na grę, a w tym momencie cieszyć mogli się kibice Unii, którzy zjawili się na trybunach tarnobrzeskiego stadionu na początku drugiej połowy.

W 88. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Siarki, za dotknięcie ręką piłki w polu karnym. Jedenastkę na bramkę zamienił Marcin Truszkowski, choć bramkarz był bardzo bliski wyłapania strzału.

W doliczonym czasie gry za kontuzjowanego Pietucha miejsce w bramce zająć musiał Furmański.
W ostatniej akcji meczu skapitulował po strzale Łukasza Cichosa, lecz sędzia główny dopatrzył się spalonego. Była to mocno kontrowersyjna decyzja arbitra.

Siarka Tarnobrzeg szczęśliwie wywalczyła jeden punkt. Drużyna Artura Kupca mogła nawet i wygrać, lecz przyznać jednak trzeba że „Siarkowcy” z przebiegu spotkania nie zasłużyli na zwycięstwo.

SIARKA TARNOBRZEG - UNIA TARNÓW 2-2 (1-0)