2013-05-15 20:40:05

Resovia kończyła dziewiątkę, ale ograła Znicza

Resovia wygrała 3-1 ze Zniczem Pruszków w zaległy meczu 20. kolejki 2 ligi wschodniej. Rzeszowianie kończyli to spotkanie w dziewiątkę.

Dwie szybko zdobyte bramki znacznie ułatwiły grę podopiecznym Tomasza Tułacza. W pierwszej połowie do siatki trafiali Robert Tunkiewicz (w 9. minucie) i Tomasz Ciećko (w 13. z rzutu karnego).

Po przerwie kontaktowe gola dla gości zdobył Patryk Kubicki, ale niespełna dziesięć minut później pięknym szczupakiem odpowiedział Michał Ogrodnik.

Piłkarze Znicza Pruszków mogli jeszcze powalczyć, ale w 76. minucie rzutu karneg nie wykorzystał Adrian Paluchowski (przestrzelił).

Resovia korzystny wynik zdołała dowieźć do końca - mimo tego, że kończyła ten mecz w dziewiątkę (czerwone kartki otrzymali Mirosław Baran i Dawid Kwiek).

RESOVIA RZESZÓW - ZNICZ PRUSZKÓW 3-1 (2-0)
Bramki: Tunkiewicz (9), Ciećko (13-karny), Ogrodnik (62) - Kubicki (53)

Resovia: Pietryka - Baran, Makowski, Świechowski (89. Rop), Słaby - Ogrodnik (79. Kozbuek), Nikanowycz, Tunkiewicz (60. Domoń), Kwiek - Ciećko (70. Hajduk), Frankiewicz

Znicz: Czarnecki - Bochenek, Jędrych, Jędrzejczyk, Kubicki (73. Banaszewski) - Rackiewicz, Kucharski, Januszewski (46. Tomas), Machalski (46. Chrabąszcz) - Zawodziński (62. Zapaśnik), Paluchowski

Sędziował: Mariusz Jasina z Wrocławia. Żółte kartki: Baran, Frankiewicz, Kwiek, Rop - Chrabąszcz, Jędrzejczyk, Machalski. Czerwone kartki: Baran (76, za faul taktyczny), Kwiek (90, za dwie żółte). Widzów: 700.

źródło: własne / resovia.info