2013-05-08 21:57:11

Pięć bramek w Tarnobrzegu. Siarka - Puszcza 2-3

W dzisiejszym meczu rozegranym w ramach 28. kolejki 2 ligi wschodniej piłkarze Siarki Tarnobrzeg ulegli na własnym stadionie Puszczy Niepołomice 2-3.

O tym, że niewykorzystane sytuacje zawsze się mszczą, przekonali się dziś na własnej skórze piłkarze Siarki Tarnobrzeg.

Goście już w 2. minucie ukarali obronę Siarki za gapiostwo. Po wrzutce jeden z graczy Puszczy zgrał piłkę do ustawionego w polu karnym Łukasza Nowak, a ten otworzył wynik spotkania.

W tej samej akcji ucierpiał obrońca Siarki Mauhamadou Fall, który zderzył się głową z rywalem. Senegalczyk z rozciętym łukiem brwiowym trafił do szpitala, a w jego miejsce na boisku pojawił się Dawid Korona.

„Siarkowcy” odpowiedzieli w 13. minucie. Dośrodkowanie Jana Kowalskiego z rzutu rożnego na bramkę zamienił zamykający akcję Marcin Truszkowski.

W 18. minucie z 30. metrów swój strzał oddał Jarosław Piątkowski. Wszyscy kibice wstali z miejsc, lecz piłka o centymetry minęła okienko bramki strzeżonej przez Krystiana Stępniowskiego.

Trzy minuty później Truszkowski mógł po raz drugi zmusić do wyciągnięcia piłki z siatki bramkarza gości. Piękne dośrodkowanie Tomasza Wolana z prawej strony boiska wylądowało na głowie znajdującego się na 5. metrze Truszkowskiego. Strzał napastnika Siarki padł łupem golkipera Puszczy.

W 36. minucie kolejny raz Marcin Truszkowski dostał podanie od kolego, lecz w sytuacji sam na sam górą był Stępniowski.

Od początku drugiej połowy Puszcza zaczęła grać lepiej. W 55. minucie Marcin Grunt faulował na 19. metrze napastnika gości. Piłkę ustawił Tomasz Księżyc, który strzałem obok muru pokonał Kamila Beszczyńskiego.

W 61. minucie „Beszczu” skapitulował po raz trzeci po szybkim kontrataku wykończonym przez Mateusza Cholewiaka.

Trener Artur Kupiec wpuścił na boisko Łukasza Cichosa, który bardzo szybko zaznaczył swoją obecność na placu gry. Przejąwszy piłkę na 40. metrze po solowej akcji celnie strzelił zdobywając kontaktowego gola.

W dalszej części spotkania gracze Siarki wyraźnie opadli z sił. Ostatecznie nie zdołali już odwrócić losów tego spotkania.

W doliczonym czasie gry Puszcza mogła dobić Siarkę, lecz w sytuacji trzech na jednego piękną interwencją popisał się Beszczyński ratując swój zespół przed utratą czwartego gola.

SIARKA TARNOBRZEG - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 2-3 (1-1)
Bramki:
Truszkowski (13), Cichos (68) - Nowak (2), Księżyc (55), Cholewiak (61)

Siarka: K. Beszczyński - Ciesielski, Grunt, Zawłocki (80. Janiec), Fall (5. Korona) - Kuranty (62. Cichos), Michalski, Piątkowski - Wolan (75. Gębalski), Kowalski - Truszkowski

Puszcza: Stępniowski - Szymonik, Księżyc, Jurkowski, Zontek (58. Tarasek) - Strózik, Nowak, Cholewiak, Popiela, Paul - Moskwik (89. Balawender).

Sędziował: Michał Mularczyk ze Skierniewic. Żółte kartki: Cholewiak, Zontek, Nowak.

źródło: własne (chmura)