2013-04-21 19:14:38

Przełęcz Dukla wygrała w Mokrzyszowie 4-1

Przełęcz Dukla pokonała 4-1 OKS Mokrzyszów w wyjazdowym meczu 21. kolejki 4 ligi podkarpackiej.

Piłkarze OKS-u Mokrzyszów w bardzo kiepskim stylu przegrali z Przełęczą Dukla. Była to druga z rzędu wysoka porażka „Meksyku”.

Pierwsza połowa nie wskazywała na to, że mecz skończy się tak wysokim wynikiem. Na początku to piłkarze gospodarzy przeważali na boisku. W 14. minucie spotkania mocnym strzałem z dystansu popisał się Krzysztof Haliniak. Bramkarz z kłopotami sparował piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska do sytuacji strzeleckiej doszedł Kamil Guściora, lecz nie potrafił on pokonać bramkarza gości strzelając głową z 3 metrów nad poprzeczką.

W 24. minucie piłkę do gry z autu na wysokości pola karnego wprowadzał Haliniak. Futbolówka w zamieszaniu trafiła pod nogi Guściory, którego strzał obronił bramkarz Przełęczy. Podobnie dobitka Mariusza Parucha została wybita z linii bramkowej. W całym zamieszaniu napastnik gospodarzy ujrzał żółty kartonik za kopnięcie bramkarza gości – Mirosława Nowaka.

W 37. minucie jedną ze swoich akcji przeprowadzili przyjezdni. W zamieszaniu w polu karnym Adriana Lasoty najlepiej odnalazł się Paweł Mielech, który strzałem po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy. Pod koniec pierwszej połowy bramkarz OKS-u podarował gościom jeszcze jedną bramkę. W fatalny sposób mijając się z piłką pozwolił, aby w nie groźnej akcji Mielech zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

Po przerwie nadzieje na korzystny wynik dla gospodarzy rozwiał Igor Soliński. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłkarz gości popisał się pięknym wolejem i z 16. metrów pokonał bezradnego Lasotę.

W 71. minucie po akcji lewą strona boiska skutecznym strzałem nad interweniującym bramkarzem gospodarzy popisał się Kamil Kowalski i było 0-4. Warto wspomnieć, że strzelec czwartego gola zameldował się na boisku zaledwie 5 minut wcześniej zastępując Krzysztofa Walczaka.

Na pięć minut przed końcem spotkania rajdem w pole karne popisał się napastnik OKS-u Mariusz Paruch, który został nieprzepisowo zatrzymany przez Pawła Mielecha. Sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się sam poszkodowany, który ustalił wynik spotkania na 1-4.

OKS MOKRZYSZÓW TARNOBRZEG - PRZEŁĘCZ DUKLA 1-4 (0-2)
Bramki: Paruch (85-karny) - Mielech 2 (37, 45), Soliński (47), Kowalski (71)

Mokrzyszów: Lasota - Guściora, Malicki (80. Saja), Stępień (58. J. Rzepiela), Łękawski - Prarat (80. Szeląg), Lipiec, Haliniak (58. Ł. Rzepiela), Uznański - Polic, Paruch

Przełęcz: Nowak (90+2. Bazan) - Rędowicz, Śliwiński, Kmiecik (72. Zięba), Piertuszka (78. Mikos) - Soliński, Koncewicz, Pernal, Mielech - Nikody, Walczak (65. K. Kowalski).

Żółte kartki: Paruch, Stępień, Polit - Rędowicz, Mielecz. Widzów: 200

źródło: własne (chmura)