2013-03-30 14:56:40

2 liga wschodnia: Radomiak rozbił Resovię

Resovia przegrała 0-4 z Radomiakiem w wyjazdowym meczu 21. kolejki 2 ligi wschodniej.

Gospodarzom udał się rewanż za wysoką porażkę z rundy jesiennej (Radomiak przegrał z Resovią 0-5). Na trudnym, podmokłym boisku przy ul. Struga tym razem wyraźnie lepsi byli podopieczni Armina Tomali.

Pierwszy gol dla Radomiaka padł w 14. minucie po uderzeniu Piotra Kornackiego. Jeszcze przed przerwą na 2-0 podwyższył Samuelson Odunka.

W 55. minucie meczu trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Marcin Figiel, a chwilę przed końcem rzeszowian dobił Piotr Wlazło.

Piłkarze Resovii Rzeszów przez ponad połowę meczu grali w dziesiątkę - w 43. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Wiesław Kozubek.

RADOMIAK RADOM - RESOVIA RZESZÓW 4-0 (2-0)
Bramki: Kornacki (14), Odunka (43), Figiel (55), Wlazło (88)

Radomiak: Budzyński - Cieciura, Dubina, Świdzikowski, Derbich, Odunka (70. Byszewski), Pach (79. Wlazło), Radecki (79. Puton), Figiel, Kornacki, Prędota (63. Leandro)

Resovia: Pietryka - Kozubek, Makowski, Domoń, Słaby - Brągiel (77. Czapa), Nikanowycz, Frankiewicz, Tunkiewicz (46. Jaroch) - Ogrodnik (46. Hajduk), Zaniewski (73. Świechowski)

Sędziował: Sebastian Krasny z Krakowa. Żółte kartki: Dubina - Kozubek, Domoń. Czerwona kartka: Kozubek (37, druga żółta). Widzów: 2000

źródło: własne / radomiak.eu / resoviacy.pl