2013-03-09 16:01:12

2 liga: Stal Stalowa Wola - Concordia Elbląg 1-0

Piłkarze Stali Stalowa Wola wygrali 1-0 z Concordią Elbląg w meczu 18. kolejki 2 ligi wschodniej.

Zwycięskiego gola strzelił w 75. minucie spotkania rezerwowy Krystian Getinger, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej.

"Getek" wykorzystał swoją szybkość wyprzedzając obrońców i w sytuacji sam na sam minął bramkarza, po czym skierował piłkę do pustej bramki.

Choć podopieczni Mirosława Kality zdobyli dziś komplet punktów w ich grze widać jeszcze mankamenty. Szwankuje zwłaszcza gra w obronie.

Widać brak zgrania pomiędzy stoperami - Michałem Bogaczem i Przemysławem Żmudą oraz brak ogrania u Dawida Wołoszyna. Młody golkiper Stali słabo kierował grą obrońców. Przez błędy w defensywie goście tylko w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji.

Dobrze zagrał Radosław Mikołajczak oraz Damian Juda. Akcja tego drugiego z Wojciechem Fabianowskim w końcówce pierwszej połowy mogła dać prowadzenie Stali, jednak piłkę "z nogi" napastnika zielono-czarnych zdjął obrońca Concordii.

STAL STALOWA WOLA - CONCORDIA ELBLĄG 1-0 (0-0)
Bramka: Getinger (75)

Stal: Wołoszyn - Sikorski, Żmuda, Bogacz, Bartkiewicz - Łanucha, Horajecki (89. Czarny), Mikołajczak (68. Getinger), Widz (90. Majowicz) - Fabianowski, Juda (73. Kachniarz)

Concordia: Zoch - Lepczak, Sambor, Uszalewski, Bogdanowicz, Zawierowski, Stępień, Kiełtyka, Szuprytowski, Zejglić (63. Korzeniewski), Nadolny (72. Rasaq Bongboye)

Sędziował: Dawid Bukowczan z Żywca. Żółte kartki: Horajecki, Sikorski - Zawierowski, Stępień

źródło: własne