2012-11-11 14:24:26

Znicz Pruszków za mocny dla "Stalówki"

Stal Stalowa Wola przegrała 1-3 ze Zniczem Pruszków w wyjazdowym meczu 16. kolejki II ligi wschodniej.

Piłkarze drugoligowej Stali Stalowa Wola przegrali po raz trzeci z rzędu. Tym razem ulegli Zniczowi Pruszków.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 37. minucie po golu Adriana Paluchowskiego. Świetną okazję na wyrównanie miał Krystian Getinger, ale jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce.

Wyrównującą bramkę dla "Stalówki" strzelił kilka minut po przerwie Wojciech Fabianowski, który dobił strzał Getingera.

Kolejne gole zdobywali jednak już tylko miejscowi. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Maciej Machalski i ponownie Adrian Paluchowski i ostatecznie Znicz wygrał ze Stalą Stalowa Wola 2-1.

Podopieczni Mirosława Kality nie potrafią wygrać już od siedmiu spotkań i są coraz bliżej strefy spadkowej. Za tydzień, na zakończenie rundy, zmierzą się u siebie z Radomiakiem Radom.

ZNICZ PRUSZKÓW - STAL STALOWA WOLA 3-1 (1-0)
Bramki: Paluchowski 2 (37, 87), Machalski (61) - Fabianowski (53)

Znicz: Czarnecki - Januszewski, Kucharski, Jędrzejczyk, Jędrych - Kopciński (67. Banaszewski), Machalski (77. Duda), Chrabąszcz, Rackiewicz (75. Tomas) - Paluchowski

Stal: Wołoszyn - Dąbek, Żmuda, Sikorski, Turczyn - Kachniarz, Kantor , Łanucha, Horajecki (77. Białek), Fabianowski - Getinger

Sędziował: Marek Śliwa z Kielc. Żółte kartki: Machalski, Sztybrych, Kucharski - Horajecki. Widzów: 400

źródło: własne / zniczpruszkow.com.pl