2012-11-10 18:51:09

Resovia pokonała Wigry. Znów Tomasz Ciećko!

Piłkarze Resovii wygrali z Wigrami Suwałki w wyjazdowym meczu II ligi wschodniej. Kolejnego gola dla rzeszowian zdobył Tomasz Ciećko.

Podopieczni Tomasza Tułacza zaksięgowali kolejne trzy punkty pokonując na wyjeździe Wigry Suwałki 1-0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Tomasz Ciećko.

Gracze Resovii Rzeszów tym razem trafili do siatki bardzo szybko. Gol padł już w 5. minucie po akcji Dariusza Brągiela, którą zakończył wspominany wcześniej Tomek Ciećko.

Gospodarze przez całą drugą połowę grali w osłabieniu. Chwilę przed przerwą drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Robert Wesołowski.

Co ciekawe, grające w dziesiątkę Wigry wyglądały znacznie lepiej niż przed przerwą i wypracowały sobie sporą przewagę. Gospodarze kilkukrotnie groźnie strzelali na bramkę Marcina Pietryki, ale za każdym razem górą był nasz bramkarz.

Okazje mieli też Resoviacy - w 76. minucie sam na sam był Damian Buczyński, ale zamiast strzelać niecelnie podawał do Tomasza Ciećko.

Za tydzień na zakończenie piłkarskiej jesieni Resovia zmierzy się u siebie z Siarką Tarnobrzeg.

WIGRY SUWAŁKI - RESOVIA RZESZÓW 0-1 (0-1)
Bramka: Ciećko (5)

Wigry: Salik - Grudziński, Lauryn, Karankiewicz, Pianka - Omilianowicz, Łapiński (70. Gondek), Wesołowski, Pomian (79. Sawicki) - Słowicki, Sołowiej

Resovia: Pietryka - Kozubek, Baran, Makowski, Szkolnik - Kwiek (75. Ogrodnik), Frankiewicz, Nikanowycz, Świechowski (67. Buczyński), Brągiel (85. Słaby) - Ciećko.

Sędziował: Mariusz Waszniewski z Olsztyna. Żółte kartki: Wesołowski - Szkolnik, Makowski, Baran. Czerwona kartka: Wesołowski (44, druga żółta)

źródło: własne / suwalki24.pl