2012-11-10 15:30:33

Siarka przegrała z Wisłą Płock. Nieudany debiut Kupca

Nieudany debiut na ławce trenerskiej Siarki zaliczył Artur Kupiec. Tarnobrzeżanie przegrali 0-1 z Wisłą Płock.

Zmiana trenera nie przyniosła efektu i Siarka Tarnobrzeg po raz kolejny zaznała goryczy porażki.

"Siarkowcy" doskonałą sytuację do objęcia prowadzenia mieli już w 4. minucie, kiedy to po indywidualnej akcji i strzale Adriana Gębalskiego bramkarz Wisły Płock popisał się doskonałą interwencją.

Gra Siarki wyglądała dobrze. Zawodnicy gospodarzy często bywali przy piłce i byli stroną prowadząca grę.

W 11. minucie jednak obrona miejscowych nie popisała się. Piłkę z prawej strony boiska niecelnie uderzał jeden z zawodników gości. Futbolówka minęła wszystkich w polu karnym, a całą akcję zamykał Marcin Krzywicki, który celnym strzałem pokonał Kamila Beszczyńskiego.

Od momentu straty bramki gra Siarki nie układała się już tak dobrze. W końcówce pierwszej połowy gospodarze mięli jeszcze okazję do wyrównania. Z rzutu wolnego na bramkę Seweryna Kiełpina uderzał Bartosz Madeja, piłka jednak poszybowała nad poprzeczką.

W drugiej połowie gracze Siarki za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu, a Wisła Płock mądrze się broniła. Doskonałą sytuację miał w 58. minucie Tomasz Wolan, który po zagraniu z rzutu rożnego głową skierował piłkę w kierunku bramki. Wspaniałą robinsonadą popisał się w tej akcji bramkarz gości, który obronił zaskakujący strzał napastnika miejscowych.

Tarnobrzeżanie co rusz szukali swojej szansy. W 70. min doskonałą piłkę od kolegów przed "szesnastką" dostał Gębalski, został jednak nieprzepisowo powstrzymany przez Marko Radicia. Za faul „od tyłu” sędzia Grzegorz Pożarowszczyk pokazał zawodnikowi z Płocka żółtą kartkę,  że była to już druga kartka tego koloru, musiał on opuścić plac gry.

Gospodarze nie potrafili wykorzystać gry w przewadze. Trener Artur Kupiec swojego debiutu z pewnością nie może zaliczyć do udanych. Wisła Płock podczas całego meczu oddała jeden strzał w światło bramki, ale to właśnie ten jeden strzał przyniósł gościom cenne trzy punkty.

SIARKA TARNOBRZEG - WISŁA PŁOCK 0-1 (0-1)
Bramka: Krzywicki (11)

Siarka: K. Beszczyński - D. Beszczyński, Hynowski, Jakubiec, Bażant (75. Cichos) - Kuranty (59. Piątkowski), Stępień, Madeja - Wolan, Janiec (86. Zalewski) - Gębalski

Wisła: Kiełbin - Nadolski, Magdoń, Radić, Mysona - Górlaski, Sielewski, Janus (87. Zembrowski), De Camargo "Mosart" Alves (46. Mitura) - Adamczyk (87. Śnieć), Krzywicki (83. Sekulski)

Sędziował: Grzegorz Pożarowszczyk z Lublina. Żółte kartki: Bażant, Stępień, Jakubiec - Mosart, Radić. Czerwona kartka: Radić (70, druga żółta). Widzów: 300

źródło: własne (chmura)