2012-10-23 09:33:41

III liga: Podkarpacie lepsze od Lubelszczyzny

W 56. dotychczas rozegranych meczach III ligi lubelsko-podkarpackiej aż 36 razy triumfowały kluby z Podkarpacia. W bezpośrednich starciach nasz region zdecydowanie góruje nad Lubelszczyzną.
 
Podsumowanie III ligi lubelsko-podkarpackiej według kryterium przynależności do dwóch województw nadesłał do nas pan Wojciech Ziętara z Lublina.
 
- Prezentowana tabela potwierdza dominację drużyn z województwa podkarpackiego - przekonuje pan Wojciech i wylicza. - Na 56 dotychczasowych spotkań w 36 meczach zwyciężali zawodnicy z Podkarpacia, padło 9 remisów, a tylko 11 razy wygrywały drużyny z Lubelszczyzny.
 
W sezonie 2012/2013 w rozgrywkach III ligi lubelsko-podkarpackiej siły rozłożone są po równo. Obydwa województwa reprezentuj po 8 drużyn.
 
Najlepiej w bezpośrednich starciach pomiędzy Lubelszczyzną a Podkarpaciem radzą sobie piłkarze Stali Mielec, Unii Nowa Sarzyna i Stali Sanok - wszystkie zanotowały po 6 zwycięstw i mają na koncie 18 punktów. Sanoczanie z drużynami z Lubebelszczyzny rozegrali jednak o jedno spotkanie więcej.
 
 
Z lubelskich drużyn najwyżej sklasyfikowany została Tomasovia Tomaszów Lubelski, która w zestawieniu zaprezentowanym przez pana Wojciecha zajmuje 4. pozycję (16 pkt). Pozostałe zespoły z województwa lubelskiego spisują się dużo słabiej zajmując miejsca od 10. w dół.
 
O tym, która drużyna będzie najlepsza w starciach międzywojewódzkich w rundzie jesiennej III ligi zadecydują ostatnie dwie kolejki. Na pewno nie będą to sanoczanie, którzy ostatnie dwa mecze grają z drużynami z Podkarpacia.
 
- O miano najlepszej drużyny wciąż rywalizują: Stal Mielec, Unia i Tomasovia. O ostatecznym rozstrzygnięciu zdecydują pojedynki Podlasie - Unia, Stal Mielec - Podlasie oraz Tomasovia - Orzeł - kończy pan Wojciech.
 


Czytaj także

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 3

Rozwiąż działanie =

Paweł 2012-10-23 18:52:51 0 0

Bardzo ciekawa statystyka. Pozdrawiam

lech 2012-10-24 17:49:48 0 0

Tomasovia, zgarnie 1miejsce;)

olej 2012-10-26 14:40:27 0 0

a to sie jeszcze okaże xD chociaż przyznam ze jak narazie jest na bardzo dobrej drodze ;) Podkapacie górą ;)

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem