2012-09-30 17:49:36

OKS Mokrzyszów ograł Cosmos Nowotaniec

OKS Mokrzyszów Tarnobrzeg pokonał przed własną publicznoscią Cosmos Nowotaniec 2-0.

Od pierwszych minut miejscowi narażeni byli na groźne ataki gości. W 7. minucie po strzale zawodnika Cosmosu Nowotaniec z około 25 metrów piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki bronionej przez Adriana Lasotę.

Przez pierwszy kwadrans zawodnicy OKS praktycznie nie wychodzili ze swojej połowy. Groźne strzały na bramkę Cosmosu zawodnicy z Mokrzyszowa oddali dopiero w 16. minucie. Pierwszy z nich bramkarz sparował na rzut rożny, a drugi minimalnie minął słupek.

W 20. minucie boisko z urazem mięśnia dwugłowego musiał opuścić zawodnik gospodarzy Maciej Wojnar. Zastąpił go Bartłomiej Obara. Zmiana ta przyniosła korektę ustawienia, co zaowocowało tym, że to gospodarze na chwilę przejęli inicjatywę w meczu. Dogodną sytuację zmarnował Mariusz Paruch, który po dośrodkowaniu kolegi spudłował strzelając z główki na pustą bramkę.

Do drugiej części spotkania obie drużyny przystąpiły bez zmian. Tuż po pierwszym gwizdku faulowany na 35 metrze był zawodnik gości. Groźny strzał z rzutu wolnego minął minimalnie słupek bramki OKS.

W 49. minucie po indywidualnej akcji w pole karne Cosmosu wszedł Maciej Fietko zmuszając tym samym do interwencji bramkarza gości.

Chwilę później po starciu z grającym trenerem Cosmosu Szymonem Gołdą kontuzji doznał zawodnik gospodarzy Łukasz Rzepiela. Nie obyło się bez interwencji lekarza.

W 66. minucie trener Cosmosu przeprowadził potrójną zmianę. Jak się potem okazało nie przyniosło to większego efektu. Już dwie minuty później w zamieszaniu w polu karnym Cosmosu, najlepiej odnalazł się Mariusz Paruch i z 11 metrów skierował piłkę do bramki.

Jeszcze w końcówce bardzo groźną akcję przeprowadzili przyjezdni, a piłka zatrzymała się na słupku bramki OKS-u.

Chwilę później fatalny błąd popełnił Damian Albrycht, który wyszedł na szesnasty metr przed własną bramkę. Błąd ten bezlitośnie wykorzystał Krzysztof Haliniak, który strzałem z około 45 metrów pokonał bramkarza gości.

OKS MOKRZYSZÓW TARNOBRZEG - COSMOS NOWOTANIEC 2-0 (0-0)
Bramki:
Paruch (68), Haliniak (86)

OKS: Lasota - Kulczycki, Guściora, Wojnar (20. Obara), Malicki - Prarat (80. Kościelny), Haliniak, Rzepiela (73. Saja), Uznański, Fietko - Paruch (85. Sołtykiewicz)

Cosmos: Albrycht - Jęczkowski, Badowicz, Podgórski, Śmietana (76. Armata), Majka, Kłodowski (66. Spaliński), Gołda, Szałajko (66. Gazda), Laskowski, Dąbrowski (66. Królicki)

Sędziował: Tomasz Ksyta z Dębicy. Żółte kartki: Prarat, Uznański, Haliniak - Gołda

źródło: własne