2012-07-18 20:06:06

PP: Resovia przegrała z Okocimskim po dogrywce

Piłkarze drugoligowej Resovii przegrali 2-3 z Okocimskim Brzesko w meczu Pucharu Polski. Decydujący gol padł dopiero w dogrywce.

Gracze Tomasza Tułacza byli bardzo bliscy zwycięstwa - jeszcze w 90. minucie meczu prowadzili z pierwszoligowym Okocimskim Brzesko 2-1. Niestety goście zdołali wyrównać.

Drugoligowa Resovia Rzeszów zaczęła kiepsko i już po 5. minutach przegrywała 0-1 po golu Pawła Smółki.

Po przerwie jednak "Pasiaki" zagrały dużo lepiej i szybko udało się odrobić straty. Wyrównującego gola zdobył Michał Ogrodnik, a w 82. minucie na 2-1 podwyższył rezerwowy Piotr Krawczyk.

I kiedy już wydawało się, że to rzeszowianie awansują do kolejnej rundy Pucharu Polski do siatki trafił Przemysław Bella dając Okocimskiemu dogrywkę.

W niej lepsi już byli goście. Gola na wagę awansu zdobył w 95. minucie sprowadzony z Dolcanu Ząbki Łukasz Zaniewski, który wszedł na boisko chwilę przed końcem regulaminowego czasu gry.

Okocimski w kolejnej rundzie (wstępnej) zmierzy się z Puszczą Niepołomice.

RESOVIA RZESZÓW - OKOCIMSKI BRZESKO d. 2-3 (0-1, 2-2)
Bramki: Ogrodnik (51), Krawczyk (82) - Smółka (5), Bella (90+2), Zaniewski (95)

Resovia: Pietryka - Kozubek, Domoń, Bogacz, Szkolnik - Ogrodnik, Nikanowycz, Brągiel (46. Juszkiewicz), Kwiek - Hajduk (46. Krawczyk), Frankiewicz (107. Dziedzic)

Okocimski: Kozioł - Bella, Urbański, Jacek, Wieczorek - Baliga, Litiwniuk, Wojcieszyński, Szałęga - Trznadel (70. Darmochwał), Ogar (84. Zaniewski)

Sędziował: Dawi Bukowczan (Żywiec). Żółte kartki: Domoń, Bogacz, Dziedzic - Urbański, Jacek, Litwiniuk, Wojcieszyński.

źródło: własne / okocimski.com