2012-07-18 19:45:45

PP: Piast Tuczempy przegrał z Garbarnią w karnych

Piast Tuczempy uległ drugoligowej Garbarnii Kraków w meczu Pucharu Polski. Goście wygrali dopiero w rzutach karnych.

Podopiecznie Marka Strawy rozegrali bardzo dobre spotkania z grającym o dwie ligi wyżej rywalem, ale ostatecznie przegrali w rzutach karnych 1-4.

Piłkarze Garbarni Kraków wyszli na prowadzenie po golu Tymoteusza Chodźko w 35. minucie meczu.

Wyrównującą bramkę dla Piasta Tuczempy zdobył Marcin Iwański w 72. minucie pojedynku.

W dogrywce przewagę mieli gospodarze, ale żadnej akcji nie udało się wykończyć. O wszystkim więc decydowały rzuty karne.

W konkursie jedenastek lepsi okazali się krakowianie, którzy zwyciężyli 4-1. Karnych dla Piasta nie wykorzystali Marcin Iwański i Kamil Kwaśny.

W rundzie wstępnej Pucharu Polski gracze Garbarni zmierzą się z Limanovią Limanowa.

PIAST TUCZEMPY - GARBARNIA KRAKÓW 1-1 (0-1, 1-1), k. 1-4
0-1 Chodźko (35), 1-1 M. Iwański (72)

Piast: Nalepa - Kud, Wota, Sas (106. Walicki), G. Iwański - Gil, Gierczak (85. Kwaśny), Kłymak, Szuflita (50. Walczak) - Czub (117. Owarzany), M. Iwański

Garbarnia: Szwiec - Byrski, Piszczek, Ryś, Stokłosa - Rado, Zelek (113. Kuźma), Wajda (63. Sepioł), Fedoruk (75. Kalicki) - Chodźko, Praciak

Sędziował: Marek Śliwa z Kielc. Żółte kartki: M. Iwański - Piszczek. Widzów: 700

źródło: własne / Nowiny