2012-07-18 19:03:08

PP: Stal Rzeszów przegrała w Sosnowcu

Piłkarze Stali Rzeszów przegrali 1-2 z Zagłębiem Sosnowiec i odpadli z rozgrywek Pucharu Polski.

Ryszard Kuźma zapowiadał, że mecz rundy wstępnej Pucharu Polski z Zagłębiem Sosnowiec potraktuje poważnie i tak też było. Stal Rzeszów zagrała całkiem niezłe spotkanie, niestety znów zabrakło trochę szczęścia.

"Biało-niebiescy" wyszli na prowadzenie w 17. minucie meczu po uderzeniu Dawida Floriana, który dobił strzał aktywnego Arkadiusz Barana. Taki wynik utrzymywał się do przerwy.

W drugiej połwoie obudzili się gospdarze, a szczególnie groźny był duet Grunt - Jankowski, który raz po raz stwarzał zagrożenie pod bramką Tomasza Wietechy.

W 49. minucie właśnie Michał Grunt dał wyrównanie Zagłębiu, a kilkanaście minut później na gola na 2-1 zdobył Rafał Jankowski.

Porażka dla rzeszowskiej drużyny oznacza koniec gry w Pucharze Polski.

ZAGŁEBIE SOSNOWIEC - STAL RZESZÓW 2-1 (0-1)
Bramki: Grunt (50), Jankowski (61) - Florian (17)

Zagłębie: Wieczorek - Jarczyk, Marek (46. Szatan), Białek, Ostruszko - Ryndak (78. Cyganek), Lachowski, Matusiak, Pajączkowski - Grunt (71. Sierczyński), Jankowski.

Stal: Wietecha - Solecki, Przybyszewski, Nakrosius, Kapuściński (64. Prokić) - Florian (81. M. Jędryas), Baran, D. Jędryas, Lisańczuk - Stachyra, Koczon.

Sędziował: Grzegorz Jabłośnki z Krakowa. Żółte kartki: Jankowski - Wietecha, Lisańczuk

źródło: pilka.stal.rzeszow.pl / własne