2012-06-24 23:28:40

Euro 2012: Włosi weliminowali Anglików i mają półfinał

Piłkarze reprezentacji Włoch wygrali w rzutach karnych z Anglią 4-2 i awansowali do półfinału piłkarskich mistrzostw Europy.

Gracze obydwu drużyn nie potrafili trafić do siatki przez całe spotkanie. Najpierw przed 90 minut, a później przez kolejne 30 minut dogrywki.

Najbliżej szczęścia był w  115. minucie Antonio Nocerino, który trafił do siatki głową. Był jednak na minimalnym spalonym.

W konkursie rzutów karnych lepsi okazali się Włosi, choć to oni pierwsi spudłowali. Decydującą o awansie bramkę zdobył Alessandro Diamanti.

ANGLIA - WŁOCHY 0-0 (0-0, 0-0) k. 2-4

Anglia: Hart - Johnson, Terry, Lescott, Cole - Milner (60. Walcott), Gerrard, Parker (94. Henderson), Young - Rooney, Welbeck (61. Carroll)

Włochy: Buffon - Abate (90. Maggio), Barzagli, Bonucci, Balzaretti - Marchisio, De Rossi (80. Nocerino), Pirlo, Montolivo - Balotelli, Cassano (78. Di Amanti)

Sędziował: Pedro Proenca (Portugalia). Żółte kartki: Barzagli, Maggio. Widzów: 64 500