2012-06-21 22:42:47

Euro 2012: Portugalia pokonała Czechy i zagra w 1/2 finału

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Euro 2012, w którym zmierzył się zwycięzca grupy A z vicemistrzem grupy B, Czechy uległy Portugalii 0-1.

W pierwszej części spotkania zdecydowanie więcej z gry mieli Portugalczycy, lecznie zdołali swojej przewagi przełożyć na bramki.

Najbliżej celu był aktywny Cristiano Ronaldo, kiedy to tuż przed przerwą przyjął w polu karnym daleki przerzut od Naniego, odwrócił się z piłką do bramki i mimo asysty dwóch Czeskich obrońców oddał strzał trafiając w słupek.

Od początku drugiej połowy dominacja Portugalii była jeszcze bardziej widoczna. Ataki na bramke Petra Cecha przyniosły skutek na 10 minut przed końcem. Po wrzutce w pole karne celnie główkował Cristiano Ronaldo.

W półfinale Portugalia zmierzy się ze zwycięszcą pojedynku Hiszpania - Francja

CZECHY - PORTUGALIA 0-1 (0-0)
Bramka:
C. Ronaldo (79)

Czechy: Cech - Gebre Selassie, Kadlec, Sivok, Limbersky - Jiracek, Hubschman (86. Pekhart) - Plasil, Pilar; Darida (61. Rezek) - Baros.

Portugalia: Rui Patricio - Pereira, Alves, Pepe, Coentrao - Meireles (88. Rolando), Veloso, Moutinho - Nani (84. Custodio), Postiga (40. Almeida), C. Ronaldo.

Sędziował: Howard Webb (Anglia). Żółte kartki: Limbersky - Nani, Veloso. Widzów: 55 590.

źródło: własne