2012-06-16 22:06:46

Euro 2012: Polska przegrała z Czechami i odpadła

Reprezentacja Polski przegrała z Czechami 0-1 i nie awansowała do ćwierćfinału Euro 2012 odpadając z dalszej rywalizacji.

W pierwszej połowie podopieczni Franciszka Smudy prezentowali się bardzo dobrze i mieli sporo okazji bramkowych.

Precyzji brakowało Robertowi Lewandowskiemu i Ludovicowi Obraniakowi. Blisko szczęścia był też Sebastian Boenisch strzelając z dystansu.

W samej końcówce pierwszej odsłony coraz częściej do głosu dochodzili Czesi.

Po przerwie z Polaków uszło powietrze. Od początku do ataków rzucili się piłkarze Michala Bilka.

Przynioso to efekty w 72. minucie, gdy po błędzie Rafała Murawskiego piłkę przejęli Czesi wyprowadzając kontrę. Celnym uderzeniem akcję wykończył Petr Jiracek i przegrywaliśmy 0-1.

Po tej sytuacji na boisku pojawił się Brożek i Mierzejewski. Szczególnie ten drugi wprowadził sporo ożywienia w grę Polaków, ale czasu było za mało.

W samej końcówce Jakub Błaszczykowski był blisko trafienia do siatki, ale jeden z Czechów wybił piłkę zmierzającą do bramki.

Polacy ostatecznie przegrali z Czechami 0-1 i odpadli z dalszej rywalizacji. Czesi awansowali do ćwierćfinału Euro 2012 z pierwszego miejsca.

CZECHY - POLSKA 1-0 (0-0)
Bramka: Jiracek (72)

Czechy: Petr Cech - Theodor Gebre Selassie, Michal Kadlec, Tomas Sivok, David Limbersky - Petr Jiracek (83. Frantisek Rajtoral), Tomas Hubschman, Jaroslav Plasil, Vaclav Pilar (87. Jan Rezek)- Daniel Kolar - Milan Baros (90. Tomas Pekhart)

Polska: Przemysław Tytoń - Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Sebastian Boenisch - Jakub Błaszczykowski, Dariusz Dudka, Eugen Polanski (56. Kamil Grosicki), Ludovic Obraniak (73. Paweł Brożek) - Rafał Murawski (73. Adrian Mierzejwski)- Robert Lewandowski

Sędziował: Craig Thomson (Szkocja). Żółte kartki: Limbersky, Plasik, Pekhart - Murawski, Polanski, Wasilewski, Błaszczykowski, Perquis. Widzów: 41 480