2012-06-14 22:42:11

Euro 2012: Hiszpania - Irlandia 4-0. Obrońcy tytułu roznieśli Irlandczyków

Broniący tytułu Mistrzów Europy Hiszpanie łatwo pokonali reprezentację Irlandii 4-0.

Wciąż aktualni Mistrzowie Europy wysoko, bo aż 4-0 pokonali drużynę Irlandii. Przebieg spotkania w pełni oddaje statystyka celnych strzałów na bramkę rywala: 15-2.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando Hiszpanów. Już po jednej z pierwszych akcji meczu Fernando Torres wyprowadził Mistrzów Świata na prowadzenie, kiedy to przejął piłkę po stracie Davida Silvy i bez problemu pokonał bezradnego Shay'a Given'a.

Pomimo licznych akcji i zdecydowanej przewagi podopieczni Vicente del Bosque przed przerwą nie zdołali już podwyższyć prowadzenia.

Po wznowieniu gry Hiszpanie nie zwalniali tempa. W zaledwie kilka minut strzelili drugiego gola. Jego autor, David Silva, umieścił piłkę w bramce pomimo asysty trzech Irlandczyków.

Bramka na 3-0 była kwestią czasu. Piłkę na środku boiska przejął Silva "wypuszczając" błyskawicznie Torresa. Ten po kilkudziesięciometrowym rajdzie wyszedł "sam na sam" z Given'em po czym bez trudu strzelił swojego drugiego gola w meczu.

Ostatecznie dobił Irlandczyków Cesc Fabregas, który po dograniu piłki po ziemi po rzucie rożnym przez Silvę, strzałem z ostrego kąta wpisał się na listę strzelców.

Po dzisiejszej porażce Irlandia jest pierwszą drużyną Euro 2012 jaka straciła szanse na awans do 1/4 finału.

HISZPANIA - IRLANDIA 4-0 (1-0)
Bramki:
Torres (4, 70), Silva (49), Fabregas (83)

Hiszpania: Casillas - Arbeloa, Ramos, Pique, Alba - Iniesta (78. Cazorla), Busquets, Xabi Alonso (65. Martinez) - Xavi, Torres (74. Fabregas), Silva.

Irlandia: Given - O'Shea, St Ledger, Dunne, Ward - McGeady, Whelan (80. Green), Andrews, Duff (76. McClean) - Keane, Cox (46. Walters).

Sędziował: Pedro Proenca (Portugalia). Żółte kartki: Xabi Alonso, Martinez - Keane, Whelan, St Ledger. Widzów: 39 150.

źródło: własne