2012-06-14 20:04:37

Euro 2012: Włosi nie dali rady Chorwatom

Reprezentacja Włoch tylko zremisowała z Chorwacją 1-1 w meczu grupy C piłkarskich mistrzostw Europy.

Włosi od pierwszych minut mieli sporą przewagę. Już w 3. minucie doskonałą okazję zmarnował Mario Balotelli.

Prowadzenie piłkarzom Cesare Prandelliego dał w 39. minucie meczu Andrea Pirlo pięknym uderzeniem z rzutu wolnego.

Po przerwie coraz groźniej atakowali Chorwaci.

W 72. minucie błąd popełnił Giorgio Chellini, który nie upilnował Mario Mandzukicia, a ten strzelił mocno z ostrego kąta i po słupku wpakował piłkę do siatki.

Do końca meczu, mimo okazji z obydwu stron, wynik nie uległ zmianie.

WŁOCHY - CHORWACJA 1-1 (1-0)
Bramki: Pirlo (39) - Mandzukić (72)

Włochy: Buffon - Bonucci, De Rossi, Chiellini, Giaccherini - Marchisio, Pirlo, Motta (63. Montolivo), Maggio - Cassano (84. Giovinco), Balotelli (69. Di Natale)

Chorwacja: Pletikosa - Srna, Corluka, Schildenfeld, Strinić - Rakitić, Vukojević, Modrić, Perisić (68. Pranić) - Mandzukić (90. Krancjar), Jelavić (84. Eduardo)

Sędziował: Howard Webb (Anglia). Źółte kartki: Motta, Montolivo. Widzów: 37 096