2012-06-13 22:44:52

Euro 2012: Holandia - Niemcy 1-2. "Oranje" nadal bez punktów

Holandia przegrała z drużyną Niemiec 1-2 w meczu drugiej serii gier w grupie B. Piłkarze "Oranje" nadal nie mają punktów.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili Holendrzy. Prostopadłe podanie skierowane na wolne pole w kierunku Robina van Persie było jednak zbyt silne i napastnik Oranje zdołał trącić piłkę jedynie czubkiem buta.

Kolejna groźna akcja została przeprowadzona przez Niemców. Mesut Ozil znalazł się w dobrej sytuacji, jednak nie trafił do bramki Maartena Stekelenburga.

Następny atak Niemców okazał się już skuteczny. Mario Gomez otrzymał prostopadłe podanie po którym natychmiast obrócił się z piłką w stronę bramki, zwiódł holenderskich obrońców unikając pozycji spalonej wychodząc sam na sam z bramkarzem.

Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik podwyższył na 2-0, tym razem również wykorzystując prostopadłe dogranie od Lukasa Podolskiego.

Po przerwie w składzie Pomarańczowych pojawili się ofesywnie grający Rafael van der Vaart i Klaas-Jan Huntelaar, jednak to wciąż Niemcy stwarzali sobie więcej okazji.

Bliski strzelania gola był środkowy obrońca Mats Humels. Po jego akcji Stekelenburg musiał interweniować dwukrotnie.

Kilka minut później na bramkę Manuela Neuer'a strzelał van Persie, jednak bezskutecznie.

Na kolejną groźną akcję Holendrów trzeba było czekać kilkanaście minut. Rajd prawą stroną przeprowadził Robben, podał na lewo do Wesley'a Sneijdera którego mocny strzał zablokował Jerome Boateng.

W kolejnej akcji ataki ekipy Oranje w kończy przyniosły efekt. Robin van Persie zszedł z lewej strony do środka boiska i mocnym strzałem z około 18 metrów umieścił piłke w bramce Niemców.

Kolejne próby Holendrów nie przyniosły powodzenia. Mecz zakończył się zwycięstwem Niemiec 2-1.

Mimo porażki ekipa Berta van Maarwijka ma jeszcze szansę na awans. Musi jednak wygrać z Portugalią co najmniej dwiema bramkami i liczyć na wygraną Niemców.

Niemcy by ostatecznie zapewnić sobie awans muszą co najmniej zremisować.

HOLANDIA - NIEMCY 1-2 (0-2)
Bramki:
van Persie (73) - Gomez (24, 38)

Holandia: Stekelenburg - van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Willems - van Bommel (46. van der Vaart), Nigel de Jong -Robben (83. Kuyt), Sneijder, Afellay (46. Huntelaar) - van Persie.

Niemcy: Neuer - Boateng, Badstuber, Hummels, Lahm - Schweinsteiger, Khedira - Muller (90. Bender), Ozil (81. Kroos), Podolski - Gomez (72. Klose).

Sędziował: Jonas Eriksson (Szwecja). Żółte kartki: Nigel de Jong, Willems - Boateng. Widzów: 37 750.