2012-06-13 19:58:32

Euro 2012: Varela uratował Portugalię

Portugalczycy pokonali reprezentację Danii 3-2 w meczu grupy B piłkarskich mistrzostw Europy. Zwycięskiego gola zdobył w 87. minucie Silvestre Varela.

Piłkarze Portugalii wyszli na prowadzenie w 24. minucie meczu po golu Pepe, który trafił do siatki głową. Chwilę później na 2-0 podwyższył Helder Postiga.

Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola dla Danii zdobył Nicklas Bendtner.

W drugiej połowie reprezentacja Danii atakowała i zdołała wyrównać. Kolejny raz do siatki trafił Bendtner.

Kiedy wydawało się już, że mecz zakończy się remisem 2-2 na boisku pojawił się Silvestre Varela. Właśnie ten zawodnik pięknym uderzeniem w 87. minucie pojedynku dał wygraną Portugalii.

DANIA - PORTUGALIA 2-3 (1-2)
Bramki: Bendtner 2 (41, 80) - Pepe (24), Postiga (36), Varela (87)

Dania: Andersen - Kjaer, Jacobsen, Agger, S. Poulsen - Kvist, Zimling (16. J. Poulsen), Krohn-Dehli (90. Schoene), Eriksen - Rommedahl (60. Mikkelsen), Bendtner

Portugalia: Patricio - Pereira, Alves, Pepe, Coentrao - Meireles (84. Varela), Veloso, Moutinho - Nani (89. Rolando), Postiga (64. Oliveira), Ronaldo

Sędziował: Craig Thomson (Szkocja). Żółte kartki: J. Poulsen, Jacobsen - Meireles, Ronaldo. Widzów: 31 840