2012-06-12 20:06:55

Euro 2012: Czechy - Grecja 2-1. Szybkie bramki ustawiły mecz

W spotkaniu rozpoczynającym drugą serię gier w grupie A Czesi pokonali Greków 2-1.

Czesi rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia, strzelając dwa gole w niespełna 6 minut!

Najpierw na prowadzenie reprezentację Czech wyprowadził Petr Jiracek, a chwilę póxniej na 2-0 podwyższył Vaclav Pilar.

Gol Jircka, który padł dokładnie w 135 sekundzie pojedynku był najszybciej zdobytą bramką na Euro 2012.

Grecja zdołała odpowiedzić kontaktowym gole dopiero po przerwie. Po fatalnym błędzie Petra Cecha bramkę zdobył Theofanis Gekas.

Jak się później okazało było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu. By myśleć o awansie Grecy muszą wysoko wygrać z Rosją.

Greków urządza też remis Polski z Czechami, ale w dalszym ciągu muszą pokonać Rosjan.

CZECHY - GRECJA 2-1 (2-0)
Bramki:
Jiracek (3), Pilar (6) - Gekas (53)

Grecja: Chalkias (22. Sifakis) - Torosidis, Papadopoulos, Katsouranis, Holebas - Fotakis, Maniatis, Karagounis - Salpigidis, Samaras, Fortounis (71. Mitroglou)

Czechy: Cech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberski - Jiracek, Hubschman - Plasil, Pilar, Rosicky (46. Kolar, 90. Rajtoral) - Baros (64 Pekhart).

Sędzia: Stephane Lannoy (Francja). Żółte kartki: Torosidis, K. Papadopoulos, Salpingidis - Rosicky, Jiracek, Kolar. Widzów: 41 tys.