2012-06-11 22:40:15

Euro 2012: Ukraina - Szwecja 2-1. Szewczenko rozbił "Trzy Korony"

Reprezentacja Ukrainy wygrała 2-1 ze Szwecją w meczu grupy D piłkarskich mistrzostw Europy. Obydwa gole dla współgospodarzy Euro 2012 zdobył Andrij Szewczenko.

W pierwszej połowie Ukraińcy mieli przewagę, ale nie potrafili zdobyć gola.

Szwedzi najbliżej szczęścia byli w 38. minucie, ale uderzenie Zlatana Ibrahimovicia głową tylko otarło się o słupek.

Chwilę po przerwie Ibrahimović już się nie pomylił i z bliska pokonał bramkarz Ukrainy.

Odpowiedź współgospodarzy turnieju Euro 2012 była jednak błyskawiczna.

W 55. minucie gola na 1-1 zdobył Andrij Szewczenko, a za kolejnych kilka minut ten sam zawodnik zdobył zwycięską bramkę.

W samej końcówce okazje na kolejnego gola miał Ibrahimović, ale w sytuacji sam na sam nie trafił bramkę.

UKRAINA - SZWECJA 2-1 (0-0)
Bramki: Szewczenko 2 (55, 62) - Ibrahimović (52)

Ukraina: Piatow - Husiew, Czaczeridi, Michalik, Selin - Tymoszczuk, Nazarenko, Jarmolenko, Konoplianka (90. Dević) -  Szewczenko (81. Milevski), Woronin (84. Rotan)

Szwecja: Isaksson - Lustig, Mellberg, Granqvist, M. Olsson - Elm, Kallstroem - Larsson (68. Wilhelmsson), Ibrahimovic, Toivonen (63. Svensson) -  Rosenberg (Elmander)

Sędziował: Cuneyt Cakir (Turcja). Żółte kartki: Kallstrom, Elm. Widzów: ok. 70 tys.