2012-06-11 19:54:05

Euro 2012: Francja - Anglia 1-1

Francja zremisowała z Anglią 1-1 w pierwszym meczu grupy D piłkarskich mistrzostw Europy.

Osłabieni Anglicy (bez Lamparda i Ronneya) zremisowali z reprezentacją Francji 1-1.

Piłkarze Roya Hodgsona wyszli na prowadzenie po golu Joleona Lescotta, który trafił do siatki głową po dośrodkowaniu Stevena Gerrarda w 30. minucie meczu.

Dziewięć minut później technicznym uderzeniem przy słupku popisał się Samir Nasri doprowadzając do wyrównania.

Po przerwie Francuzi mieli przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać. Więcej goli nie padło.

FRANCJA - ANGLIA 1-1 (1-1)
Bramki: Nasri (39) - Lescott (30)

Francja: Lloris - Debuchy, Mexes, Rami, Evra - Nasri, Cabaye (84. Ben Arfa), Diarra, Malouda (84. Martin), Ribery - Benzema

Anglia: Hart - Johnson, Terry, Lescott, Cole - Milner, Gerrard, Young, Parker (77. Henderson), Oxlade-Chamberlain (77. Defoe) - Welbeck (90. Walcott)

Sędziował: Nicola Rizzoli (Włochy). Widzów: ok. 44 tys.