2012-06-10 22:42:55

Euro 2012: Chorwaci pokonali Irlandię i są liderem

W drugim meczu grupy C reprezentacja Chorwacji wygrała z Irlandią 3-1 i objęło pozycję lidera.

Chorwaci wyszli na prowadzenie już w 3. minucie meczu po bramce Mario Mandzukicia.

Kilkanaście minut poźniej wyrównaującego gola dla Irlandczyków zdobył Sean St Ledger.

Jeszcze przed przerwą na prowadzenie wyprowadził Chorwatów Nikica Jelavić.

Zaraz po starcie drugiej odsłony bramkę na 3-1 strzelił Mario Mandzukić.

Dzięki wygranej Chorwaci objęli prowadzenie w grupie C piłkarskich mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie.

IRLANDIA - CHORWACJA 1-3 (1-2)
Bramki: St Ledger (19) - Mandzukić 2 (3, 49), Jelavić (43)

Irlandia: Given - Ward, Dunne, St Ledger, O'Shea - Duff, Andrews, Whelan, McGeady (54. Cox) - Keane (75. Long), Doyle (54. Walters)

Chorwacja: Pletikosa - Strinić, Schildenfeld, Corluca, Srna - Perisić, Vukojević, Rakitić (90. Dujmović) -  Modrić, Jelavić (72. Kranjcar), Mandzukić

Sędziował:  Björn Kuipers (Holandia). Żółte kartki: Andrews - Modrić, Kranjcar. Widzów: 45 tys.