2012-06-10 20:02:03

Euro 2012: Hiszpania - Włochy 1-1. Mistrzowie zawiedli

Reprezentacja Hiszpanii zremisowała z Włochami 1-1 w meczu grupy C piłkarskich mistrzostw Europy. Obrońcy tytułu rozczarowali.

Faworyzowani Hiszpanie tylko zremisowali z Włochami 1-1. Pojedynek nie zachwycił.

W pierwszej połowie najlepszą okazję dla aktualnych mistrzów Europy i świata miał Andres Inieta, ale nie trafił w bramkę z bliskiej odległości.

Okazje dla Włochów mieli Claudio Marchisio i Thiago Motta. W obydwu przypadkach jednak na miejscu był Iker Casillas.

Po przerwie poważny błąd popełnił Iniesta i w sytuacji sam na sam znalazł się Mario Balotelli. Włoch jednak zwlekał ze strzałem i piłkę odebrał mu Sergio Ramos.

Włosi wyszli na prowadzenie w 61. minucie po uderzeniu Antonio Di Natale, który znalazł się oko w oko z Gianluigi Buffonem.

Odpowiedź Hiszpanów była błyskawiczna - kilka minut później do wyrównania doprowadził Cesc Fabregas.

W końcówce na boisku pojawił się Fernando Torres, który miał trzy doskonałe okazje na bramkę - żadnej z nich jednak nie potrafił wykorzystać.

HISZPANIA - WŁOCHY 1-1 (0-0)
Bramki: Fabregas (64) - Di Natale (61)

Hiszpania: Cassilas - Arbeloa, Pique, Ramos, Alba - Alonso, Busquets, Xavi - Iniesta, Fabregas (74. Torres), Silva (65. Navas)

Włochy: Buffon - Chiellini, De Rossi, Bonucci - Giaccherini, Marchisto, Pirlo, Motta (90. Nocerino), Maggio - Cassano (65. Giovinco), Balotelli (56. Di Natale)

Sędziował: Viktor Kasai (Węgry). Żółte kartki: Alba, Arbeloa, Torres - Balotelli, Bonucci, Chiellini, Maggio. Widzów: 43 tys.