2012-05-12 18:05:23

Czerwono w Przemyślu. Polonia lepsza od Tomasovii

Polonia Przemyśl wygrała z Tomasvią Tomaszów Lubelski 3-2. Mecz był niezwykle zacięty, a sędzia pokazał aż trzy czerwone kartki.

Udany choć zapewne bardzo nerwowy debiut na ławce trenerskiej Polonii Przemyśl zaliczył Jarosław Zając.

Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, bo już w 15 sekundzie spotkania na listę strzelców wpisał się Ołeksandr Rozman. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony piłkarze Tomasovii wyrównali po uderzeniu Patryka Słotwińskiego.

Prawdziwe emocje zaczęły się jednak dopiero w końcówce spotkania.

W 74. minucie do siatki trafił Marek Gwóźdź dając Polonii Przemyśl prowadzenie 2-1.

Chwilę później z boiska wyleciało dwóch graczy Tomasovii - najpierw Norbert Raczkiewicz (brutalny faul), a chwilę później Łukasz Chwała (druga żółta kartka).

Mimo tego goście wcale się nie poddali i wywalczyli rzut karny, który na gola zamienił... bramkarz Tomasovii Piotr Waśkiewicz.

Ostateczne słowo jednak należało do gospodarzy. W 88. minucie spotkania zwycięską bramkę zdobył Ukrainiec Ołeksandr Rozman, który tak się cieszył, że aż zdjął koszulkę - nie przeoczył tego sędzia, który pokazał mu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

POLONIA PRZEMYŚL - TOMASOVIA TOMASZÓW LUBELSKI 3-2 (1-0)
Bramki: Rozman 2 (1, 88), Gwóźdź (74) - Słotwiński (49), Waśkiewicz (81)

Polonia: (skład wyjściowy) Cisek - Barszczak (90. Siwyj), Smaliuch, Sobol, Sokil - Riabyj, Gwóźdź, Kazek, Jaroch (46. Wanat) - Rozman, Romaniuk (31. Kwolik)

Tomasovia: (skład wyjściowy) Waśkiewicz - Żurawski, Chwała, Nowosad, Skiba (40. Zatorski) - Szafrański, Droździel, Paskiw, Zdybek (46. Baran) - Słotwinski, Wawryka (46. Raczkiewicz)

Sędziował: Dawid Wierdak z Krosna. Żółte kartki: Sobol, Rozman, Kwolik - Chwała. Czerwone kartki: Rozman (89, druga żółta) - Raczkiewicz (77, brutalny faul), Chwała (78, druga żółta). Widzów: 200

źródło: własne / mkspolonia.pl